Günün Tarihi:26 Kasım 2020

Balkan Türkleri’nden Azerbaycan’a destek


Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Edirne’de toplanarak Azerbaycan’a tam destek verdi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Edirne İstişare Toplantısı yapıldı. BRTK Genel Başkanı Sabri Mutlu, Tarım İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, 2021 yılı içerisinde yapılacak nüfus sayımlarını önemsediklerini ve bu konuda STK'ların üzerine düşeni en iyi şekilde yapacaklarına inandığını söyledi. Bulgaristan Razgrad şehrindeki Pargalı İbrahim Paşa Camisi’ndeki restorasyon çalışmalarının başlamış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mutlu, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasını ve caminin ibadete açılmasını diledi. Mutlu, Edirne Balkan Türkleri Federasyon’un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katılan dernek ve federasyon yöneticilerine teşekkür etti.

Federasyon Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu’da, acıları, savaşı ve çileyi en iyi bilen Balkan Türkleri’nin, Azerbaycan halkının yanında olduğunu, gönülden desteklerini açıkladı.  Edirne Balkan Türkleri Federasyon’un ev sahipliğindeki toplantıya Akdeniz, Ege, Karadeniz, Orta Anadolu, Marmara bölgelerinden  dernek ve federasyon yöneticileri katıldı.

12 Ekim 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 490 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU