Günün Tarihi:23 Ekim 2020

270 milyonluk borca TBMM’den destek!


1999 Depremi sonrasında şehrin altyapısı için belediyeye kullandırılan 52 milyon avroluk krediden kalan 20 milyon avroyu bulan 270 milyon liralık borcunsilinmesi TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda onaylandı.

Sadece Sakarya’nın borcu

Deprem geçirmiş iller arasındasadece Sakarya’ya özgü ve o dönem depremde harap olan altyapının yenilenmesi için Avrupa Yatırım Bankası’ndan hazine garantili 52 milyon avro kredi sağlanmıştı. Bu kredinin 32 milyon avrosu geriye ödendi.

20.3 milyon avro duruyor

Deprem geçirmiş illere sağlanan desteklerden sadece Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hanesine borç yazılan krediden geriye 20.3 milyon avro kalmıştı. Bu borcun kalkması için de yasal düzenleme yapılması için girişimlerde bulunulmuştu.

Kanun teklifine onay

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda deprem kredisinden kalan 270 milyon lirayı bulan borcun kaldırılması için yapılacak kanun değişimine yönelik teklif kabul edildi. Bu teklifin kabulü borcun TBMM Genel Kurulu’nda çıkacak yasa ile kaldırılacağı anlamına geliyor.

Uncuoğlu duyurdu

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediyesi’ni deprem kredisi yükünden kurtaracak olan kanun teklifinin komisyondan geçtiğini müjdeleyerek, “Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi. Böylelikle 20.3 milyon avro Büyükşehir Belediyesi’nin kasasında kalacak.

Tever teşekkür etti

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Sakarya Büyükşehir Belediye’mizin önemli bir gider yükünü sona erdirecek olan yasal düzenleme komisyondan geçerek genel kurula geliyor. Bu güzel çalışmaya imza atan milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklaması yaptı.

 

 

 

12 Ekim 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 2840 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU