Günün Tarihi:23 Ekim 2020

Teşkilatlarımız tazeleniyor’


AK Parti Geyve İlçe Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde Furkan Gökmen başkan seçildi. Kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, Altay Tankının en kısa sürede banttan ineceğini söylerken, İl Başkanı Yunus Tever ise, 2023 seçimlerine teşkilatlarının tazelenerek gireceğini belirtti.

Kongreye katılım

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, parti üyeleri ve çok sayıda genç katıldı.

Kutlu dava

Kongrede ilk konuşan AK Parti Geyve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç, “Göreve geldiğimiz günden bu yana var gücümüzle çalıştık. Kutlu davaya hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Destek olan tüm büyüklerime teşekkür ediyor, yeni arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, “Kongrenin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yürüyen gençlerimiz oldukça inşallah sırtımız hiçbir zaman yere gelmeyecektir” diye konuştu.

Uyum içinde

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Geyve’de teşkilatımızın tüm kademeleriyle uyum içerisinde hareket ediyoruz. Gençlerimizden aldığımız enerji ile hamdolsun işlerimizi başarıyla nihayete erdiriyoruz. Birlik ve beraberlik kardeşlik varsa işlerimiz bereketli bir şekilde sonuçlanıyor. Bizlerde bu birlik ve beraberlik olduğu sürece ne Türkiye'de ne Sakarya'da ne de Geyve’de AK Parti’nin önüne geçecek yoktur. Rabbim kongremizi hayırlı eylesin” ifadelerini kullandı.

İlk günkü heyecan

İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, “AK gençlik olarak milletimize hizmet yolunda ilerliyoruz. Bizler ülkemizin refahını kendimize dava olarak belirledik. Genel başkanımızın hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dediği gibi ilk günkü heyecan ile çalışmaya devam edeceğiz. 2023,2051 ve2071 hedefleri için hareket edeceğiz. Bugüne kadar gençlik kollarında görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

‘Sizler geleceğimizsiniz’

Kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Sizlerle gençlerle beraber olmaktan ben hep mutluluk duydum. Gençlerle olmak bana güç veriyor, enerji veriyor. Allah bu birlikteliğimizi dava arkadaşlığımızı bozmasın.Biz bir oldukça, diri oldukça iri oldukça kimseden korkmamıza gerek yok. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizlerden çok şeyler bekliyor. Bu millet ve bu ümmet sizlerden çok şey bekliyor. Sizler dünyanın pek çok yerinde eziyet çeken mazlumların umudu ve ümidisiniz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu duygularla her birinizi yürekten kucaklıyor ve çıktığınız bu kutlu davada başarılı olmanız duasıyla saygıyla selamlıyorum” dedi.

Tazelenerek yola devam

İl Başkanı Yunus Tever, “Sakarya teşkilatları olarak kongrelerimize devam ediyoruz. İnşallah bu kongrelerle birlikte Sakarya teşkilatları 2023 seçimlerine tazelenerek devam edecek. İnşallah bu kadrolarla birlikte çalışarak Cumhurbaşkanımızın her zaman kale olarak nitelendirdiği Sakarya'da önemli bir sonuç elde edeceğiz. İnşallah kalbi pırıl pırıl olan gençlerle yolumuza devam edeceğiz. Üye çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. İnşallah AK Parti ailemiz büyümeye devam edecek” diye konuştu.

‘Ülkemiz gelişiyor’

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’da, “Bizim birlikteliğimiz bakidir. Bizler bir binanın tuğlaları gibiyiz. Bizler bir olmaya, kardeş olmaya ve hep birlikte Türkiye olmaya devam edeceğiz. Nereden nereye geldiğimizi sizlere söylememe gerek yok. İHA’lar, tanklar her şeyden bizleri kıskanan bir dünya var. Bizim başarımızı kıskanan bir dünya ve bizleri aynı şekilde kıskanan ikinci bir parti var. Devletimizin değil, yerel yönetimlerimizin başarıları dahi göze çarpıyor. Hamdolsun ülkemiz her alanda gelişiyor. İnşallah hep birlikte ülkemizi daha iyi noktalara ulaştırmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

‘Bütün dünya konuşuyor’

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını geri almak için Ermenistan'a karşı sürdürdüğü operasyonlara değinen Yavuz, Karabağ denildiğinde Türkiye'nin insansız hava araçlarının akla geldiğini ve bütün dünyanın bunu konuştuğunu aktardı. Yavuz, Türkiye'nin silahlı, silahsız ve taarruz insansız hava araçlarını ürettiğine işaret ederek, "Bütün dünyanın dilinde bunlar var. Azerbaycan'ın muvaffakiyetinin temelinde de Türkiye'nin göndermiş olduğu insansız hava araçları yatıyor. İnsansız hava araçlarımızın oradaki fonksiyonunu ve etkisini düşündüğümüzde göğsümüz kabarıyor." diye konuştu.

‘Tuhaf değil mi?’

Söz konusu gelişmelere karşın Cumhuriyet Halk Partisi'nin tutumunu eleştiren Yavuz, "Her an iktidarı devralmaya hazır olması gereken, en sevinmesi gerektiği noktada sevinmeyen, en üzülmesi gerektiği noktada üzülmeyen, en taraf olması gerektiği yerde taraf olmayan, en karşı çıkması gerekene karşı çıkmayan bir ikinci parti var. Bu tuhaf değil mi? Bu bizim durduğumuz yerin ne kadar anlamlı olduğunu gösteriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Atay tankı

Yavuz, Altay tankı üretimine ilişkin de açıklamalarda bulundu, "İnşallah bu yıl veya gelecek yıl bilmem ama çok kısa süre içerisinde banttan inecek. Harıl harıl çalışmalar devam ediyor." dedi. Yapılan konuşmalar sonrasında Gençlik Kolları Başkanlığına Furkan Gökmen seçildi.

13 Ekim 2020 , Salı Bu haber toplam 2500 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU