Günün Tarihi:31 Ekim 2020

‘İnsanımız sağlığı için desteğe devam'


Sağlık, temizlik ve kozmetik ürünleri sektörünü temsilen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde çalışmalar yürüten 15. Meslek Komitesi, kayıt dışı olarak üretilen sağlık ve medikal ürünlerine yönelik son zamanlarda artan denetimler konusunda değerlendirmelerde bulundu

Piyasaya sürülüyor

15. Meslek Komitesi’nin aylık olağan komite toplantısında konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Komite Başkanı Davut Acunman, salgın döneminde denetimlerin daha da artmasının insan sağlığı açısından önem arz ettiğini belirterek, “Sağlık ve medikal sektöründe insanların sağlığı için binlerce çeşit ürün üretilmektedir. Pandemi süreciyle beraber artan dezenfektan, maske, siperlik talebiyle birlikte asıl sektörü sağlık ya da medikal olmayan firmalar da merdiven altı diye tabir ettiğimiz, herhangi bir kaydı olmadan ürünler üretip piyasaya sürmektedirler” ifadelerini kullandı.

Bilinçli girişim

Başkan Acunman, “İnsan ve toplum sağlığının söz konusu olduğu bu süreçte hangi hammaddeden, kimyasal maddelerden yapıldığı bilinmeyen, herhangi bir standartta tabi olmayan bu ürünler salgından daha da fazla insan hayatını tehlike etmektedir. Bu konuda medikal ve sağlık malzemeleri, temizlik ve cihaz satışı ile üretimi gerçekleştirilen kuruluşların denetlenmesi hayati öneme sahiptir. SATSO 15. Meslek Komitesi talebiyle yönetim Kurulumuz sağlığına karşı sorumluluğumuzun bilincinde olarak girişimlerde bulundu. Denetimlerin artırılması konusunu tüm platformlarda dile getirerek destek olmaya çalıştık.”

Destek teşekkürü

Desteklerin sürdüğünü belirten Acunman, “İnsan sağlığını ciddi tehdit eden bu soruna karşı sektör olarak verdiğimiz mücadeleye kurumlarımız da denetimlerini artırarak destek vermeye devam ediyorlar. Komitemizin girişimleriyle denetimlerini artıran; Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Dairesi Başkanlığı’na, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Serdivan Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü’ne, Ferizli Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü’ne, Kaynarca Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

13 Ekim 2020 , Salı Bu haber toplam 4505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU