Günün Tarihi:23 Ekim 2020

Gençlikte eğitimler uzaktan yapılacak


Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde eğitim zirvesi düzenlendi.

Alınacak önlemler

Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Yurt Müdürleri ve Yurt Personelleri katıldı. Toplantıda Uzaktan Eğitim Faaliyetleri hakkında yapılacak kararlar ve alınacak önlemler açıklandı.

Karar alındı

Bilindiği gibi Kovid-19 salgını kapsamında üniversitelerin 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı bahar döneminde uzaktan eğitim kararı almıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda da gerçekleştirilecek eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin uzaktan eğitim yoluyla yapılması Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından kararlaştırıldı.

Eğitim konuları

Kasım ayında başlayacak uzaktan Eğitim Programları öncesinde uzaktan eğitim faaliyetleri mistesinde bulunan eğitimler; Gelin Tanış Olalım (Uyum Programı Kapsamındaki Gezi), Kurslar; Akademik Destek Kursları (Mesleki Gelişim Kursları), Dil Kursları, Türk-İslam Sanatları Kursları, El Sanatları Kursları, Müzik, Görsel Sanatlar vb. Kursları, Değerler Atölyesi, Atölyeler;  İnsan ve Toplum Atölyeleri, Dini Bilimler Atölyeleri, Edebiyat Okumaları Atölyeleri, Uluslararası Öğrenci Projeleri, Bilgiden Bilince Konferansları olmak üzere öğrencilerin talepleri doğrultusunda kurslar açılması planlanıyor. 

14 Ekim 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 1261 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU