Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Ormancılara kişisel eğitim


-Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü himayesinde bu yıl istihdam edilen, Sözleşmeli Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memurlarına yönelik, ‘Kişisel Gelişim Eğitimi’ konulu eğitim düzenlendi.

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ın ev sahipliğindeki eğitime, Orman Genel Müdürlüğü, Silvikültür Dairesi Başkanı Kahraman Temür, Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Mühendisi Ozan Acun, Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Asalettin Aksu, göreve yeni başlayan, sözleşmeli orman mühendisleri ve orman muhafaza memurları katıldı. 

Teamüllere uyulmalı

Orman Genel Müdürlüğüne teşekkür eden Müdür Polat, “Malum koronavirüs tedbirlerine; maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bu tür eğitimleri düzenliyoruz. Önce birey kendisini temsil eder, sonra mensubu olduğu kurumu ve ailesini temsil eder. Kurumumuzun kendi içinde teamülleri bulunmaktadır. Bu teamüller, en az yazılı mevzuat kadar önemlidir. Devlet memuru olmamız hasebiyle, bizim konuşma dilimiz kanunlar ve mevzuattır. Vatandaşa hizmet verirken, kanunlara, mevzuata ve toplumun ahlaki değerlerine dikkat ederek hizmet vermeliyiz. Sıradan bir vatandaş gibi davranamayız. Hal ve hareketlerimiz, davranışlarımız devlete, millete ve kuruma yakışır olmalıdır.”

Devlet memuru olmak

Polat, “Kurumsal kimlik açısından, kurumsal itibarımızı yükseltmek gibi bir görevimiz bulunmaktadır. Bu teşkilat bizim ekmek teknemiz olup, buradan çoluk çocuğumuzun nafakasını kazanıyoruz. Bu boyutuyla baktığımızda ekmek teknemizi gözümüz gibi korumamız gerekiyor. Ekmek teknesine ihanet eden, muhakkak bir karşılığını görür.  Kişisel sosyal medya hesaplarınızdaki, paylaşım ve beğenilerinize dikkat etmelisiniz. Devlet memuruna ve kurumumuza yakışır olmalıdır. Anayasanın 169.maddesi ile devlet ormanları, anayasanın güvencesi altındadır. Asli görevimiz ormanların korunması, geliştirilmesi ve genişletilmesidir. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde, ormanlara yönelik kanun dışı müdahalelere asla taviz verilmeyecektir. Koruma faaliyetlerinde çok hassas davranıyoruz. Bu duygu düşüncelerle toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

16 Ekim 2020 , Cuma Bu haber toplam 256 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU