Günün Tarihi:31 Ekim 2020

Tes-iş Anadolu Lisesi’nin Dil başarısını tescilledi


Tes İş Adapazarı Anadolu Lisesi’nin dil sınıflarındaki başarılı çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tescillendi.

Dil öğrencileri

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından EBA dil bölümlerini temsilen tüm Türkiye'de görev yapan kadrolu İngilizce öğretmenleri arasından 4 kişi belirledi. Belirlenen öğretmenler, bu alanda yaptıkları çalışmaları dikkate alınarak Eba Akademik Destek için Yabancı Dil bölümü üzerine toplantılar ve çeşitli çalışmalar yapmaları için Ankara'ya davet edildi. Çalışmalar neticelendiğinde dil bölümünde okuyan tüm öğrenciler ve mezunlar bu sistemden faydalanabilecekler.

 

‘Bizi gururlandırdı’

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 4 öğretmen arasında Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Nurullah Öktem de yer aldı.  Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cengiz Kıyak, “Okulumuz senelerdir dil tercih eden öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. ODTÜ, Boğaziçi, Hacettepe vb Ankara ve İstanbul’da birçok başarılı üniversitelere yabancı dil bölümlerine öğrenciler yerleştiriyoruz. Bu anlamda İngilizce öğretmenimiz Nurullah Öktem’in bu denli önemli bir çalıştaya davet edilmesi bizleri gururlandırmıştır. Öğretmenimizi tebrik ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

17 Ekim 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1020 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU