Günün Tarihi:31 Ekim 2020

Ormanda eğitim tamamlandı


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli sözleşmeli orman mühendisi ve muhafaza memurlarına yönelik 4 gün süren ‘Kişisel Gelişim Eğitimi’ tamamlandı.

Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’ndaki eğitimin son gününe Orman Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Alpaslan Altındaş, Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Mühendisi Ozan Acun, Kişisel Gelişim Uzmanı Emin Önbağ tarafından, sözleşmeli orman mühendisleri ve orman muhafaza memurlarına önemli bilgiler aktarıldı.  

 

Gurur veriyor

Orman Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Alpaslan Altındaş eğitimde yaptığı konuşmasında, “180 yıllık köklü bir teşkilatız. Orman Genel Müdürlüğü çatısı altında çalışmak bizlere büyük bir gurur veriyor. Mesleğinizi severek yapmalısınız. Bu mesleğe nasıl başlarsanız, meslek hayatınız öyle devam eder. Bu nedenle amirleriniz üzerinde bırakacağınız ilk izlenim çok önemlidir. Özverili bir şekilde doğru, dürüst ve çalışkan olarak başlarsanız hep böyle anılırsınız. Asli görevimiz ormanların korunması, geliştirilmesi ve sürdürebilirliğidir” dedi.

 

‘Yorulmadan koruyacağız’

Altındaş “Anayasanın 169.maddesi ile devlet ormanları, anayasanın güvencesi altındadır. Ormanlara yönelik kanun dışı müdahalelere karşı 7/24 yorulmadan koruyacağız. Bu eğitimde, kurumsal aidiyet, kurum kültürü, kamuda protokol ve davranış kuralları konularını çok iyi dinleyin ve iyi öğrenin. Bu duygu ve düşüncelerle yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. ’dedi.

 

Medya ve iletişim

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Mühendisi Ozan Acun, sosyal medya hesaplarının takip edilmesinin önemine vurgu yaparak, yapılan başarılı çalışmaların, kamuoyuna anlatılması, paylaşılması büyük önem arz ettiğini belirtti.   Kişisel Gelişim uzmanı, Emin Önbağ tarafından ise, etkili iletişim, beden dili ve kişisel imaj, protokol ve sosyal davranış kuralları konularında katılımcılara bilgilerini aktardı.

 

‘Devletimiz güçlü

Eğitimin kapanışında konuşan Sakarya Orman Bölge Müdürümüz Ziya Polat, eğitimin kapanış konuşmasında; “ Bu eğitimde maksimum düzeyde bilgi aldığınıza inanıyorum. Bilgi insanın kendisine sonra kurumuna güç katar. Bilgili insan hep aranılan kişidir. Orman Genel Müdürlüğümüzün katkılarıyla düzenlenen bu tür eğitimleri çok önemsiyoruz. Devletimiz çok güçlü. Devletin işleri anayasa, mevzuat ve kanunlarla yürütülür. Teşkilat olarak gücümüzü devletten alıyoruz. Mevzuat ve kanunları adımız gibi iyi bilmeliyiz. Vatandaş odaklı hizmet verirken, kanunlara, mevzuatlara dikkat ederek hizmet vermeliyiz” dedi.

 

Yanlış işlere girmeyin

Polat, “Davranışlarımız devlete, millete ve kuruma yakışır olmalıdır. Kurumsal itibarımızı yükseltmek gibi bir görevimiz bulunmaktadır. Bu emeği, kurumumuzun bu itibarını sarsacak yanlış işlere asla girmeyin. Sürekli olarak birbirimizden haberdar olacağız ve birbirimizi kollayacağız. İşletme Müdürlerimizin, Şube Müdürlerinizin ve bizlerin telefonları 24 saat açık. Kafanıza takılan bir sorunla karşılaşırsanız, bizlere kadar ulaşarak bilgi verin. Bu teşkilatın hepimizin ekmek teknesi olduğunu asla unutmayın. Dört gün süren, yoğun bir tempoda eğitim aldınız. Bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

17 Ekim 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1609 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU