Günün Tarihi:31 Ekim 2020

CHP’den Akyazı Belediyesi’ne tepki


CHP Akyazı İlçe Başkanı Mustafa İyiyazıcı, Akyazı’da Belediye hizmetlerinin yeterince verilemediğini, Akyazı’nın AK Parti iktidarları zamanında sürekli geri gittiğini, daha önce çevre ilçelerin imrenerek baktığı ilçe olduğunu ama bugün bizim imrenerek baktığımızı belirterek, “Akyazı’nın makus talihini CHP olarak biz yeneceğiz” dedi.

‘Belediye uyumsuz’

Partisinin Akyazı ile ilgili olarak görüşünü 10 madde üzerinde toplayan CHP İlçe Başkanı Mustafa İyiyazıcı, “Akyazı’nın geleceği için ne yapılması gerektiğinden ziyade öncelikli olarak nelerin yapılamadığına bakmak lazım. Biz CHP olarak bu zamana kadar Sakarya genelinde ilk üç sırada yer alan Akyazı’mızın nasıl oluyor da çok çok gerilerde kaldığının bir araştırmasını yaptık. Araştırmamızda Akyazı halkı ile Belediyenin uyumsuzluğunun ilk sırada yer aldığını gördük. CHP olarak biz bu uyumu sağlayacak ve hizmetleri daha seri bir şekilde yerine getireceğiz” dedi.

Görevlerini söyledi

 CHP İlçe Başkanı İyiyazıcı, “Geçmişte olduğu gibi Belediye yolların yapımında kullanmak üzere parke imalatı yapmalıdır. Tarım İlçesi olan Akyazı’da Belediye en az iki Ziraat Mühendisi istihdam etmeli ve çiftçilerin hizmetine sunmalıdır. Avrupa fonlarından yararlanarak Akyazı’ya tesisler kazandırmak, ilçe sınırlarında faaliyetlerini sürdürmekte olan fabrikaların çevreyi kirletmemeleri adına arıtma tesislerinin çalıştırılmasını temin etmek, sıkı kontrol altında tutmak, şeffaf olmak ve Belediye hizmet binasında gazetecilerin rahat çalışmalarını sağlamak için yer tahsis etmek gibi konuları hayata geçirmesi gerekiyor.”

Eriyip gidecek

İyiyazıcı, “Akyazı için AK Parti’nin kalesi deniliyor. CHP olarak biz buna katılmıyoruz. Bu hususta muhalefet olarak bizim de eksiklerimiz var. Muhalefet olarak bizim daha fazla çalışmamız, daha çok vatandaşla iç içe olmamız, vatandaşın ayağına daha sık gitmemiz ve sorunlarını çözümünde onlara destek vermemiz gerekiyor. Bunu başardığımızda Akyazı’da AK Parti tamamen eriyip gidecektir. Çünkü Bugün geçim sıkıntısı çeken, yaşamlarını güçlükle idame ettiren Akyazı halkı AK Partiye olan desteğini çekmiş ve muhalefet partilerine doğru hızlı bir şekilde yönelmiştir. Bunu çok net olarak görüyoruz.”

CHP takipte

CHP’li İyiyazıcı, “Güzel ilçemizin o kadar çok eksiği var ki, saymakla bitmez. CHP olarak Akyazılı hemşerilerimize hizmet fırsatı bulduğumuzda bildiğimiz ve yakından takip ettiğimiz bütün bu eksikleri yapacağımız hizmetlerle ortadan kaldıracak ve geçmişte olduğu gibi Akyazı’mızı kalkınmada, güzellikte, hizmette ilk üç içine dahil edeceğiz. Bu güç CHP olarak bizde var diyorum ve bütün hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

17 Ekim 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 503 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU