Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Türk Diyanet Vakıf-Sen’de kongre


Yeterli üye sayısına ulaşarak yıllardan sonra yeniden şubeleşen Türk Diyanet Vakıf-Sen Sakarya Şubesinin 1. Olağan Kongresini yaparak kuruluşunu tamamladı.

Kur’an okundu

Demiryol-İş Sendikası 17 Ağustos Salonu’ndaki kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının, şehit, gazi ve merhum sendika üyeleri için Yağcılar Merkez Cami Müezzin Kayyımı Ömer Demirci tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

 

Kongreye katılım

Kongreye Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Genel Başkan Yardımcıları, Atila Ayhan ve Mustafa Ünlü, Kamu-Sen Sakarya İl Temsilcisi Kenan Toka, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, başkan yardımcıları, Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, TÜRKAV Başkanı Recai Ciran, Diyanet Vakıf-Sen Kocaali Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanları ile davetliler katıldılar.

 

‘Güç kazandırdı’

Açılışın ardından Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal konuşmasında, “Türk Diyanet Vakıf-Sen, ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı bir sendikacılık yapıyor.Sakarya İl Temsilciliğimiz şube yeter sayısına ulaşarak, emek mücadelemizde sendikamıza heyecan ve güç kazandırmıştır. Başta il temsilcilerimiz olmak üzere Sakarya-Yalova Şubemizin oluşmasında gösterdikleri çabadan dolayı tüm yöneticilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyor yeni seçilen arkadaşlarımıza ve şube yönetimine başarılar diliyorum" dedi.

 

Azerbaycan mesajı

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, başkan seçilen Salih Çil ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini ileterek, ''İşgalci Ermenistan tarafından Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir şehirlerine düzenlenen hain füze saldırılarıyla şehadete yürüyen soydaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek kardeş Azerbaycan halkının ve devletinin her daim yanında olduğumuzu, acılarımızın ortak olduğunu'' ifade etti.

 

Farklı sendikacılık

Daha sonra yapılan seçimlerde Şube Başkanlığına seçilen Türk Diyanet Vakıf-Sen Sakarya-Yalova Şubesi Başkanı Salih Çil, “Kurduğumuz şubemizde sendikacılığı farklı bir boyuta getireceğiz. Ekibimizle beraber ilkeli, kararlı, haktan ve adaletten yana sendikacılık yapacağız. Devletimizin, milletimizin bekası ve vatanımız için kanımızın son damlasına kadar seve seve çalışacağız. Katılım sağlayan ve sendikamıza tekrar teveccüh gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi. Salih Çil Başkanlığındaki yönetim kurulunda Orhan Korkmaz, Mustafa Sarı, Ferhat Duman, Murat Akyol, Muharrem Keskin, Emrah Sağlam yer aldı.

 

19 Ekim 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 699 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU