Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Adliye’de hizmet kolaylığı


Sakarya Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcılığı, Hukuk ve Ceza Mahkemeleri ön büroları ile danışma masaları faaliyete geçirildi.

Binaya girmeden

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adliye bahçesinde oluşturulan yeni birimlerde vatandaşlar, bina içine girmeden bir işini burada gerçekleştirebiliyor.  Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Adliye Sarayı’nda insan yoğunluğunu önlemek için alınan tedbirlerinde yerinde olduğunu belirten Adalet-Sen Sakarya Şube Başkanı Şemsi Köroğlu, “Adliye girişine kurulan yeni birimlerle sosyal mesafe kurallarına uyularak vatandaşların Adliye içinde yapacakları dilekçe, savcılık, infaz, ceza ve hukuk ön büro işlemleri ile tevzii ve vezne gibi tüm bürolar oluşturuldu. Vatandaşlarımız adliye içine girmeden duruşma dışındaki tüm işlemlerini bu bürolarda yapabiliyorlar” dedi.

İş yükü hafifledi

Kurulan ön bürolar sayesinde her gün binden fazla insanın Adliye binasına girişinin önlendiğini hem de mahkeme kalemlerindeki iş yükünün hafifletildiğini belirten Başkan Köroğlu, “Adliye içindeki mahkemelerde duruşmaları olanlar hariç ön büro işlemleri için bina içine girilmemesi hem personel, hem de vatandaşlarımızın sağlığı için çok önemli. Bu birimlerin oluşturulmasında emeği geçen Sakarya Cumhuriyet Başsavcımız Lütfi Dursun’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

22 Ekim 2020 , Perşembe Bu haber toplam 638 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU