Günün Tarihi:1 Aralık 2020

‘Artık sonlandırılmalı’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakaryaspor’a maddi kaynak sağlamak amacıyla Kentpark’ta açılan ve ülkenin çeşitli illerinden stantların bulunduğu Yöresel Ürünler Fuar’ına tepki gösterdi.

Salgın sürecinde

Başkan Altuğ, Sakaryaspor’a destek olmak amacıyla yapılan çalışmaları desteklediklerini ve iş dünyası olarak da bu desteğe katkı sağladıklarını belirterek, “Sakaryaspor’a kaynak sağlamak amacıyla yapılan çalışmaları ve gayretleri takdirle karşılıyoruz. Bu çalışmalardan birisi de geçtiğimiz haftalarda Kentpark’ta açılan ‘Yöresel Ürünler Fuarı’dır. Fuar belli bir sürede ürünlerin teşhir ve ticaretinin yapıldığı alanlardır ve özellikle gıda fuarlarında hijyen çok önemlidir. Kaldı ki, hepimizi oldukça etkileyen bir salgın sürecinden geçerken, tedbir maske mesafe ve hijyen kullarının ön planda olduğu bir süreçte sağlığımız her şeyden önce gelmektedir” dedi.

 

Haksız rekabet

Altuğ, “Dolayısıyla üyelerimiz tarafından hem hijyen kurallarının ihlal edildiği, hem de ticari anlamda bu kadar uzun süreli bir fuarın açık kalması konusunda şikayetler gelmektedir.

Her zaman söylediğimiz bir şey var bizim önceliğimiz üyelerimizdir. Bu konuda da üyelerimize karşı sorumluluğumuz ön plandadır. Yaklaşık 2 haftadan fazla açık olan bu yöresel ürünler fuarı da hem haksız rekabet, hem de hijyen kuralları ihlalinden dolayı artık sonlandırılmalıdır” dedi.

 

Kaynak sağlayacak

Altuğ, “Biz, Sakaryaspor bu şehrin markasıdır söylemimizin her zaman arkasındayız. Ve iş dünyası olarak da katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Sakaryaspor’umuz halkın da memnun olacağı başka etkinliklerle kulübe kaynak sağlayacaktır. Ve Sakarya’da ciddi bir kesimi oluşturan iş dünyasının önerilerini göz ardı etmeyecektir. Biz üyelerimizi temsilen bu makamlardayız. Onların talebi bizim faaliyetlerimizin temelidir” dedi. Fuara daha önce Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası ile Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’de tepki göstererek kaldırılmasını istemişti.

 

 

23 Ekim 2020 , Cuma Bu haber toplam 922 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU