Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Sorunları tek tek not aldılar


CHP İl Teşkilatı ve beraberindekiler fabrika, STK ve esnafları ziyaret ederek tek tek dinledi sorunları not aldı ve çözüm önerileri oluşturacaklarını dile getirdi.

Ziyaret

KOBİ ve esnafların sorunlarının tespitini yapmak ve çözüm önerilende bulunmak üzere CHP Genel Başkanlığı tarafından görevlendirilen Parti Meclis üyeleri Sevgi Kılıç, Ayça Taşkent İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, İstanbul Milletvekili ve MYK üyesi Onursal Adıgüzel sabah erken saatlerde CHP Sakarya İl Başkanlığında, İl Başkanı Ecevit Keleş ve il yönetimiyle bir araya geldi. Heyet sırasıyla, Sakarya Ticaret Borsası, Süpürgeciler Sanayi Sitesi esnafı, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Sakarya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile 7 fabrikaya ziyaret etti.

 Tek tek not aldılar

Kendi ekonomik programlarını için çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Keleş, “Birlikteliklerimizde sorunlar üzerine konuşarak, gerekli notları aldık. İktidar yolunda ekonomiyi düzeltmek için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Görevli arkadaşlarımızla beraber ziyaret ettiğimiz STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve yönetim kurulu üyeleri bilgi verdi. Sakarya’nın ticari hacmine ve atılabilecek adımlara yönelik fikir alışverişinde bulunduk. Biz de kendi düşüncelerimizi ve gördüğümüz eksiklikleri dile getirdik. Buradaki ziyaretimize müteakip, Süpürgeciler Sanayi sitesinde esnafımızla bir araya gelerek esnafımızın sorunlarını tek tek not aldık. Onlara çözüm önerilerimizden bahsettik. Esnafımız da atılmasını istediğimiz adımları sıcak karşıladı. Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde Hasan Alişan ve oda başkanlarıyla bir araya geldik. Esnafımızın sorunlarını ileterek, ekonomi politikamızı ve esnafımıza yönelik 17 maddelik çözüm önerimizi dile getirdik.”

İşçileri dinledik

Sanayi bölgesinde işveren ve işçilerle yaptıkları sohbetlerden bahseden Keleş, “SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’a misafir olduk. Kendisinden Sakarya sanayisinin ihtiyaçları konusunda bilgi aldık. Daha sonra işçilerimiz ve fabrika sahiplerimizle bir araya gelmek için Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesine uğradık. Burada ilk önce Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Çubuk’u makamında ziyaret ettik. Kendisinden de sanayi bölgesi ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldık. Birlikteliğin ardından bölgedeki 7 fabrikayı ziyaret ederek, fabrika sahipleri ve işçilerle sohbet ettik.  Hepsi sorunlarını dile getirdi, özellikle işçilerimiz, geçinemediklerini ve sürekli mücadele ettiklerini, borçlarını ödemek için yeniden borçlandıklarını vurguladılar” şeklinde konuştu.

Çözüm bulacağız

Geleceğe yatırım yaptıklarını belirten Keleş, “Her zaman yurttaşlarımızın derdinden haberdar olmak için, sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulmak için onların yanında olacağız. Oy aldıktan sonra halkından kopan siyasetçilerden olmayacağız. Bu halkın hak ettiği refaha ve huzura kavuşması noktasında, ekonomide yeni projeler ve planlar geliştirerek, ekonomi alanında adımlar atacağız. Yaptığımız çalışmalar ve ziyaretlerimiz hepsi geleceğe birer yatırım. İlerleyen günlerde de çalışmalarımıza devam ederek, Sakarya’mız ve Türkiye’miz için çözüm önerileri bulacağız” dedi.

24 Ekim 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 256 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU