Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Adapazarı’na özel eğitim bürosu


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulan ‘Özel eğitim Bürosu’ düzenlenen törenle açıldı

Özel büronun işlevi

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim politikaları ve stratejik planlarını, mevzuat ve programlar doğrultusunda yönetmek, yönlendirmek, denetlemek ve koordine ederek etkin ve verimli bir şekilde yerine getirmek, mesleki örgütler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile ilişkiler, protokol iş ve işlemlerini yürütmek için Özel Büro kuruldu.

Açılıya katılım

Ozanlar Anadolu Lisesi bahçesinde bulunan müstakil binasındaki Özel Eğitim Bürosu’nun açılışına Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve sorumlu öğretmenler katıldı.

Özel Büro ne yapacak?

Özel Büro’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, “Kurduğumuz 4 birimden ibaret Özel Büro’da Dijital Yönetim ve Uzaktan Eğitim, Proje Koordinasyon, Akademik Başarıyı Arttırma, Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetlerden oluşuyor. Tüm okullarımızın her alanda daha nitelikli bir eğitime kavuşması noktasında faaliyetlerini sürdürecek birimlerimizle hedeflediğimiz başarıya ulaşacağımız inancındayız. Her zaman bizlerle olan Kaymakamımız Yusuf Ziya Çelikkaya’ya ve destekleri her daim süren Başkanımız  Mutlu Işıksu’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Örnek olacak

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim yaşamının daha nitelikli olması noktasında önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini ve şahit olmaktan memnuniyet duyduklarını vurgulayan Başkan Mutlu Işıksu, Özel Büro’nun çalışma stratejisi ile dikkat çektiğini söyledi. Işıksu, “Eğitim politikalarının Adapazarı’mız için çok daha etkin ve verimli kullanılacağı özel çalışma için teşekkür ediyoruz. Eğitimin her alanına nüfuz edecek Özel Büro’nun örnek olacağı inancındayız. Bizler de destek olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaymakamdan teşekkür

Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ise yaptığı açıklamada, Adapazarı’nın eğitim alanında çıtasının her geçen gün daha yukarıya çıktığını belirterek ortak çalışma için Başkan Mutlu Işıksu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’a teşekkür etti. Çelikkaya, “Birlikte rahmet vardır. Belediyemizin destekleri eğitim camiamız için oldukça önemli. Bu anlamda bizler de çok memnunuz. Başkanımız Mutlu Işıksu’ya, Müdürümüz Coşkun Bakırtaş’a ve emek veren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

27 Ekim 2020 , Salı Bu haber toplam 2181 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU