Günün Tarihi:26 Ocak 2022

SAÜ’de 250TL’ye korona testi


Sakarya Üniversitesi isteyen herkes için 250 TL karşılığında “Kovid-19 testi” uygulaması başlatılıyor.

12 saatte sonuç

Sağlık Hizmetleri Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Kovid-19 test ölçümüne başlandı. Yurt dışına çıkışlarda da zorunlu olarak bir gün önce istenen test, bu merkezde yaptırılabilecek. Mediko Sosyal Şube Müdürlüğü, PCR testi ile Sakarya’da Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hastaneler haricinde test yapılan tek merkez olma özelliği taşıyor. Test hafta içi 09:00- 16:00 saatleri arasında Esentepe  Kampüsü içinde bulunan Mediko Sosyal merkezinde yaptırılabilecek ve sonuçlar 12 saat içerisinde ilgili kişinin E-Nabız sistemine düşecek. Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde oluşturulacak bir test merkezinin daha önümüzdeki günlerde hizmete girmesiyle iki merkezde aynı anda test yapılabilecek.

Test nasıl yapılacak?

Ölçüm yaptıracakların Sakarya Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesiTR25 0020 9000 0046 4698 0000 27 numaralı hesabına 250 TL yatırarak, dekontu ölçüm sırasında ibraz etmeleri gerekiyor. Dekont ibraz edilmeden HSYS girişi yapılamayacak. SAÜ Araştırma Merkezinde yapılacak olan testler, Sağlık Bakanlığına bildirilecek ve E-Nabız sistemi üzerinden ilgili kişiye rapor edilecek.

 

27 Ekim 2020 , Salı Bu haber toplam 757 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU