Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Görülmeyen tehlike!


İlimizde korona şüphesi ile evlerde 14 gün süre ile karantina altında tutulanların sayısının 3 bin kişi olduğu belirtiliyor. Bu kişilerden dışarı çıkıp gezenler ise en büyük tehlikeyi oluşturuyor.

Takibi kolay değil

Evlerde karantina altında tutulan vatandaşlar tabi ki filyasyon ekiplerince takip altındalar. Ancak, 3 bin kişinin takibi öyle kolay bir iş değil. Muhtemelen söz konusu 3 bin kişiden sokaklara çıkıp aramıza karışanlar var. İşte bu kişiler  potansiyel tehlike olarak aramızdalar.

Günlük vaka sayısı

İlimizde günlük vaka sayısı bir ara 50-60 dolayına kadar düşmüştü. Ancak, bu hafta içinde günlük vaka sayısı 400’e kadar yükseldi. Şu anda hastane servislerinde korona tedavisi gören hasta sayısını 105, yoğun bakımlardaki hasta sayısının da 40 dolayında olduğu öğrenildi.

İstanbul etkisi

Bu arada son günlerde ilimizdeki vakaların artmasının bir diğer nedeni olarak İstanbul’da vaka sayılarının artması gösteriliyor. İlgililer İstanbul’da vaka sayısı artınca, günü birlik git gel olduğu için bizde de vaka sayısının arttığını belirtiyorlar.

Önlem kendimizde

Artan vaka sayılarına karşı maske-mesafe ve hijyen kurallarına daha ciddi şekilde uymalıyız. Birde mecbur olmadıkça sokağa çıkmamak gerek. Yani korona virüse karşı en büyük önlem kendimizde.

 

30 Ekim 2020 , Cuma Bu haber toplam 13553 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU