Günün Tarihi:26 Ekim 2021

İlimizde minikler sevindi


Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Genel Merkezi’nin ilimizde yapmış olduğu tablet kampanyası tamamlandı.

Destek teşekkürü

Kampanya hakkında açıklama yapan Genel Başkan Erdem Ercan, “ 21 Eylül tarihinde ‘Sakarya’nın evlatları eğitimden mahrum kalmasın’ diye Sakarya’da ilk ve orta öğretim seviyesinde uzaktan eğitim imkanı olmayan öğrenciler için başlattığımız tablet kampanyasını tamamlamış bulunmaktayız. Şehrimiz olan Sakarya’da başlatmış olduğumuz kampanyada bizleri yalnız bırakmayan, maddi manevi desteklerini ilimizin evlatlarından esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza; kampanya süresince gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olan aileleri tespit etmemizde ve onlara ulaşmamızda bize yardımcı olanlara ve başından sonuna kadar kampanya sürecini titizlikle yürüten teşkilatımızın değerli mensuplarına teşekkür ederim.”

120 çocuk

Ercan, “Milli Birlik ve Düşünce Derneği teşkilatları olarak bizler, salgın döneminde eğitimlerini kesintisiz sürdürebilsinler diye 120 üzerinde kardeşimize tablet ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Genel Eğitim bağlamında imkansızlıklardan söz edildiğinde aklımıza hep vatanımızın doğu şehirleri gelir ve Batı’daki şehirlerde yaşayan ve imkanı olmayan ailelerin çocukları dikkatimizi çekmez. Şu kampanya sürecinde buna kendi gözlerimizle şahit olduk, Doğu illerindeki kadar olmasa da Batı illerinde de imkansızlıklar nedeniyle eğitim hayatlarına dört elle sarılamayan çocuklarımız var. Ve sayıları tahmin ettiğimizden de çok fazla. Tabletleri teslim ettiğimiz her bir kardeşimizin gözlerindeki o mutluluğa şahit olmanızı isterdim. Lakin bu mutluluğu resmetmek, aileleri rencide edebileceği gibi eğitim aşkıyla tutuşan küçücük yürekleri de istismar ederdi” dedi.

3 Kasım 2020 , Salı Bu haber toplam 221 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU