Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Yoğun bakımlar doldu!


Ciddi biçimde artışa geçen korona virüs vakaları nedeniyle ilimizde de hastanelerde korona tedavisine tahsis edilen yoğun bakım yatakları doldu.

Servislerde durum

Hastanelerde koronaya ayrılan servislerde yatan hasta sayısı da ciddi biçimde bir artış gösteriyor. Şu an için servislerde 165 dolayında hasta olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra evlerde izole edilen (karantinaya alınan)  vatandaşların sayısı ise 3 bin dolayında.

Neden artıyor?

Son günlerde korona vakalarının artmasının en büyük nedeni olarak ise evlerde izole edilen 3 bin dolayında vakayı yaşayan hastanın karantina şartlarına uymaması ve karantina süresi dolmadan sokağa çıkıp virüsü yayması gösteriliyor.

500 sağlıkçı etkilendi

Sorumsuz davrananlar nedeniyle vaka sayıları artarken, virüsün yayılmaya başladığı günden bugüne kadar geçen 8 aylık süre içinde Sakarya’da hayatları pahasına görev yapan 500 dolayındaki sağlık çalışanının da enfekte olduğu belirtiliyor.

Yeni önlemler

Koronanın yayılmasının en azından azaltılması için bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, yeni önlemlerin de hem ülke hem de ilimizde ilk günlerdeki gibi gelebileceği söyleniyor.

Yaşlısı  genci hasta

Hendek Tanhal Mahallesi’nde oturan 110 yaşındaki Hamide Ay yakalandığı korona virüs sonrasında tedavi gördüğü Hendek Devlet Hastanesi’nden iyileşerek taburcu olmuştu. Korona virüs yaşa bakmadan bulaşabiliyor. Bu nedenle kurallara uymak gerekiyor.

 

3 Kasım 2020 , Salı Bu haber toplam 762 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU