Günün Tarihi:28 Haziran 2022

DASK’a yoğun ilgi!


Birinci derece deprem bölgesi olan Marmara’da 6 milyon 14 bin 550 konuttan 1 milyon 955 bin 885’nin Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na (DASK) zorunlu deprem sigortası yaptırmadı. Ancak İzmir depremi sonrasında ise sigorta yaptırmak isteyenler sigorta için başvurdu.

Sigortasız evler

Türkiye genelinde 7 milyon 793 bin sigortasız ev bulunduğunu hatırlatan sigortacı Ali Esen, en son depremin yaşandığı İzmir’de ise 648 bin vatandaşın deprem sigortası yaptırdığını, 472 bin konutun ise deprem sigortasının olmadığını belirtti.

Sakarya’da durum

Sakarya’daki sigortalılık durumu için konuşan Esen, “Sakarya’da 194 bin 190 konut gözüküyor, 167 bin vatandaşımız sigorta yaptırmış, 26 bin vatandaşımız halen evini sigorta yaptırmamış” dedi.

100 metrekare 260 lira

Deprem sigortası hakkında bilgiler veren Esen, “100 metre kare bir ev için vatandaşımızın gelip yaptıracağı sigorta bedeli 240 ila 260 TL arasında. Olası bir hasar ve olası bir afette en azından Doğal Afet Kurumu, evin bina tazminatını öder ve insanlar böyle bir durumda başlarını sokacak bir ev almaya çalışırlar. Bugün sigortanız varsa herhangi bir banka ve kredi ile uğraşmayacaksınız” dedi.

 

5 Kasım 2020 , Perşembe Bu haber toplam 608 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU