Lösemili çocuklar için ‘Sosyal’ farkındalık6 Kasım 2020, Cuma

Motivasyon ve sevgi

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Seda İlhan ve öğrencileri hazırladıkları videoyla Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekip çocukların yanında olduklarını belirttiler.

Löseminin ciddi fakat tedavisi olan bir hastalık olduğunu belirten İlhan, “Türkiye'de ve dünyada her yıl binlerce çocuk lösemi hastalığına yakalanıyor. Teşhis sonrası ise küçük bedenler oldukça zorlu bir tedavi sürecine giriyor. Tedavi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulmasının önemine dikkat çekmek ve yanlarında olduğumuzun bilinmesi için biz de böyle bir video hazırladık. Lösemiyle savaşta tüm bireylerin minik yüreklerin yanında yer alması en büyük ve en etkili güçtür” dedi.

Mutlu nesiller

Hazırladıkları videoyu sosyal medyada yayınladıklarını belirten öğrenciler, “Amacımız 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekip küçük de olsa bir farkındalık oluşturmaktı. Bu vesileyle Lösemili Çocuklar Haftasını kutluyor, sağlıklı ve mutlu nesiller için herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyoruz” dediler.

 

 

Bu haber toplam 12706 defa okundu.