Günün Tarihi:18 Mayıs 2021

Lösemili çocuklar için ‘Sosyal’ farkındalık


Sakarya Üniversitesi öğrencileri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık oluşturmak ve bu haftaya dikkat çekmek için bir video yayınladı.

Motivasyon ve sevgi

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Seda İlhan ve öğrencileri hazırladıkları videoyla Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekip çocukların yanında olduklarını belirttiler.

Löseminin ciddi fakat tedavisi olan bir hastalık olduğunu belirten İlhan, “Türkiye'de ve dünyada her yıl binlerce çocuk lösemi hastalığına yakalanıyor. Teşhis sonrası ise küçük bedenler oldukça zorlu bir tedavi sürecine giriyor. Tedavi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulmasının önemine dikkat çekmek ve yanlarında olduğumuzun bilinmesi için biz de böyle bir video hazırladık. Lösemiyle savaşta tüm bireylerin minik yüreklerin yanında yer alması en büyük ve en etkili güçtür” dedi.

Mutlu nesiller

Hazırladıkları videoyu sosyal medyada yayınladıklarını belirten öğrenciler, “Amacımız 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekip küçük de olsa bir farkındalık oluşturmaktı. Bu vesileyle Lösemili Çocuklar Haftasını kutluyor, sağlıklı ve mutlu nesiller için herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyoruz” dediler.

 

 

6 Kasım 2020 , Cuma Bu haber toplam 12735 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU