Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Ferizli’de 4 bin 500 kişiye istihdam


Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Ferizli ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünü ziyaret ederek mevcut fabrikalar ile inşaatı devam eden yeni üretim alanlarını inceledi.

Devam eden projeler

Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arlsanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, OSB Müdürü Alim Yılmaz ve Karayolları Genel Müdürlüğü 17. Şube Şefi Osman Gülcan tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, daha sonra idari binaya geçerek mevcut yatırımlar ile yapımı devam eden projeler hakkında bir brifing aldı. Buradaki temaslarının ardından OSB içerisinde üretim faaliyetlerini sürdüren Nişsan Tarım Ürünleri Fabrikasını ziyaret eden Vali Kaldırım, burada incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı. 

İşçilerle sohbet

Daha sonra yapımı devam eden Orallar Zirai Ürünler Fabrikası, Suptek Yağ Keçeleri Fabrikası, Dövsan Dövme Çelik Metal Fabrikası inşaat alanlarında incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, yatırımlar hakkında yetkililerden bilgiler alırken, işçilerle de bir

süre sohbet edip kolaylıklar diledi.

 

Ek istihdam

Sakarya’ya yeni yatırımlar kazandırmaya devam ettiklerini söyleyen Vali Kaldırım, bu kapsamda Ferizli OSB’de 1 milyar 327 milyon TL yatırım bedelli, inşaatı başlayan 28 fabrikayı ziyaret ettiklerini, yeni genişleme alanında yatırımcı talebinin çok yüksek olduğunu, ilçedeki yeni fabrika yatırımlarıyla 4 bin 500 kişilik ek istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

Üretim üssü

Ferizli’nin her yönüyle birçok güzelliği ve potansiyeli bünyesinde barındırdığına değinen Vali Kaldırım, ilçenin üretim ve lojistik alanlarında çok önemli bir noktada bulunduğunu, yeni üretim alanları, yeni OSB’ler ve genişleme alanlarıyla önemli bir üretim üssü haline getirileceğini, mevcut fabrikalar ile birlikte yapımı devam eden yatırımların da ilçenin gelişmesine çok büyük katkı sunacağını belirterek, bu konuda tüm paydaşlarla birlikte her türlü gayreti gösterdiklerini ifade etti.

 

7 Kasım 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 2465 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU