Günün Tarihi:18 Nisan 2021

Kıdem tazminatında iyi haber


Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, AKP ve MHP grup başkanvekilleriyle yaptığı görüşmenin ardından 25 yaş altı 50 yaş üstü işçileri kıdem tazminatları ve emeklilik haklarını elinden alan düzenlemeyle ilgili yaptığı açıklamasında “Sorun çözüldü gibi gözüküyor, bir görelim” dedi.

Olumlu yanıt aldık

TBMM’de AKP ve MHP grup başkanvekilleriyle görüşen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ’25 yaş altı ve 50 yaş üstü işçilerin kıdem ve emeklilik haklarını ellerinden alan’ yasa değişikliğiyle ilgili olumlu yanıt aldıklarını ifade etti. Görüşmenin ardından açıklama yapan Atalay, 15 gün önce de ‘esnek çalışmayla’ ilgili torba yasaya 3 madde konulduğunu hatırlatarak, “15 gündür kamuoyuna, siyasi partilerin tamamına, bu konunun doğru olmadığını, işçinin aleyhine olduğunu, kabul edilebilir olmadığını anlatmaya gayret sarf ettik. Sağ olsunlar AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, MHP Grup Başkanvekilleri Levent Bülbül ve Erkan Akçay'dan bu konuyla ilgili randevu istemiştik. Bu düzenlemenin işçilere vereceği zararı anlatmaya gayret sarf ettik. Formül bulacaklarını ifade ettiler Bugün veya yarın bu haklı taleplerimizi meclis gündemine getireceklerini ve çözüm noktasında bir formül bulacaklarını ifade ettiler.”

Çözüm bekliyoruz

Başkan Atalay, “Esnek çalışma, 25 yaş altı 50 yaş üstü meselesi, işçinin aleyhine; örgütsüz, kuralsız çalıştıran işverenlerin lehine bir düzenleme. Düşünebiliyor musunuz, 10 gün burada çalış ikinci on gün git başkası gelsin; kıdem tazminatı yok, işçi mi değil mi belli değil, kötü bir düzenlemeydi. İşçiler, kamuoyu, sendikalar olarak bu hayırlı haberi bekliyoruz. Her gün işçilerle ilgili olumsuz haber duymaktan yorulduk. Sorun çözüldü gibi gözüküyor, bir görelim. AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti, Mecliste grubu olan tüm siyasi partileri teşekkür ediyorum, bunun yanlış olduğunu ifade ettiler. MHP ile AK Parti de haklı taleplerimizin doğru olduğunu kendilerine anlattık ve çözüm bekliyoruz bugün. Umudum bugün çözüm üretecekler. Kamuoyuna açıkladıkları zaman biz de memnun olacağız. Bu anormal bir konuydu. Bunun çözülmesi emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

12 Kasım 2020 , Perşembe Bu haber toplam 4735 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU