Günün Tarihi:18 Mayıs 2021

Adapazarı’nda fidanlar dikildi


11 Kasım’dan itibaren kutlanmaya başlayan Milli Ağaçlandırma Bayramı kapsamında Adapazarı SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ temasıyla fidan dikim töreni düzenlendi.

Törene katılım

SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen fidan dikim törenine Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, ilçe protokolü, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yeşil teşekkürü

Öğrencilerin fidan dikim heyecanına ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, “Bugün Fidan, Yarın Nefes’ diyerek fidanlar diktik. Her insan, bir fidan düsturu ile bu özel günde olduğu gibi, daima yeşili severek, koruyarak tüm çalışmalarımıza destek veren Kaymakamımız Yusuf Ziya Çelikkaya ve Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya şükranlarımızı sunarız. Elbirliği ve gönül birliğiyle geleceğe nefes dünyaya nefes olacağız” dedi.

Yaşanabilir şehir

Öğrencilerle birlikte fidanları dikerek çeşitli hediyeler dağıtılan Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’da, Milli Ağaçlandırma Bayramı'nda minik yavrularımızla birlikte ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ diyerek okullarımızın bahçelerine fidanlar diktik. Adapazarı'mızın daha yaşanabilir bir şehir olması için, geleceğe nefes olacak yeşil alanlarımızın sayısını hep birlikte artırmalı, her canlıya olduğu gibi ağaçlara da saygı ve sevgiyle yaklaşmayı şiar edinmeliyiz” dedi.

 

14 Kasım 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 3600 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU