Hendek’ten İzmir’e su gönderildi14 Kasım 2020, Cumartesi

Destek verdiler

Depremin olduğu ilk andan itibaren gelişmeleri yakından takip eden Başkan Turgut Babaoğlu, deprem bölgesinde ihtiyacın belirlenmesi noktasında sürekli bilgi alarak, yardım için kolları sıvadı. Babaoğlu’nun girişimlerde bulunmasının ardından Hendek’te faaliyet gösteren Elmacık Su, depremzedeler için 1 tır dolusu su bağışlarken, Hendek Çamlıca Kooperatifi de suların depremzede vatandaşlarımıza acilen ulaştırılması için lojistik destekte bulundu.

Yalnız değiller

Depremin ardından devletimizin ve milletimizin seferber olduğuna dikkat çeken Başkan Babaoğlu, “Çok şükür devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın tüm eksikliklerini gideriyor. Su desteği konusunda Hendek olarak biz varız dedik. Güzel İzmir’in, kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Hendek her zaman bu konuda hassas davranmıştır. Çok şükür bu kardeşliğimiz, dayanışma ruhumuz, yardımlaşma bilincimiz artarak devam edecek. İzmir yalnız değildir, depremzede kardeşlerimiz asla ve asla yalnız değildir” dedi.

Acınız acımızdır

Elmacık Su’ya ve Hendek Çamlıca Kooperatifine teşekkür eden Başkan Babaoğlu, “Depremin acısını yaşayan, zor günler geçiren Sakarya’nın bir evladı olarak biz acıyı çok iyi biliyoruz. Acınız acımızdır. Halen yüreğimiz ve içimiz kanıyor. Rabbim ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Geçmiş olsun Güzel İzmir” dedi.   Başkan Babaoğlu, deprem bölgesinden gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yardımların devam edeceğini belirterek su dolu tır, Başkan Babaoğlu ve beraberindekiler tarafından İzmir’e uğurlandı.

Bu haber toplam 260 defa okundu.

Resim Galerisi