Günün Tarihi:5 Aralık 2020

‘Sakarya'nın DEVA'sı var’


Demokrasi ve Atılım Partisi'nin Sakarya İl Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Ali Babacan'ın da katılımıyla gerçekleştirildi Kurulda konuşan Babacan, "DEVA Partisi, kadınlarla gençlerle çiftçilerle emeklilerle öğretmenlerle işçilerle ve esnafla eşitlik, adalet ve özgürlük için yola çıktı. Artık Türkiye'nin ve Sakarya'nın DEVA'sı var ve biz hepimiz hazırız " dedi.

Açılış ve ziyaret

Babacan, partisinin Adapazarı Bosna Caddesi üzerindeki İl ve ilçe teşkilatının hizmet binasını açtı. Parti binasını gezerek İl Başkanı Mehmet Erdoğan’dan bilgi alan Babacan daha sonra Çark Caddesi ve Uzunçarşı’da esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla sohbet etti. Babacan daha sora Erenler ilçesindeki bir otelde düzenlenen partisinin genel kuruluna katıldı. Mevcut Kurucu Başkan Mehmet Erdoğan'ın aday olduğu kongrenin yapılacağı salonda partilerinin tezahüratları ile karşılanan Babacan partililerini selamladı.

 

Kongreye katılım

Kongreye CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İyi Parti il Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, bazı STK’ların başkan ve yöneticileri katıldı.

 

‘Gönülde kurdunuz’

Kongrede konuşan kurucu İl başkanı Mehmet Erdoğan; “Milletimizin gönlündeki partiyi sizler kurdunuz. Farklı ideolojilerden, inançlardan, siyasi geleneklerden, bugüne kadar siyasete hiç girmemiş toplum kesimlerinden kişilerin oluşturduğu teşkilatlarımız farklılıklarımıza, birbirimizin farklılıklarına saygı göstererek ve farklılıklarımızı bir yana bırakarak ortaya koyduğumuz gelecek vizyonuna sahip çıkarak Türkiye’nin dört bir yanına deva partimizin tabelalarını astık” dedi.

 

‘Ayrıştırmayacağız’

Genel Kurulda konuşan Babacan, tarih dolu, yayla, göl, orman, şifalı sularıyla doğa mucizesi, sanayi ve tarımıyla son derece dinamik il olan Sakarya'dan seslendiğini söyledi. Babacan, DEVA Partisi olarak 9 Mart'ta yola çıktıklarını, partinin hazır olduğunu belirterek, "DEVA Partisi kadınlarla gençlerle çiftçilerle emeklilerle öğretmenlerle işçilerle ve esnafla eşitlik, adalet ve özgürlük için yola çıktı. Çözüm haritamız belli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Hep beraber Türkiye'nin yaralarını saracağız. Artık Türkiye'nin ve Sakarya'nın DEVA'sı var ve biz hepimiz hazırız." ifadelerini kullandı.

 

Ortadan kaybolmakla

Babacan, “İki senedir hazinenin başında olup sonra bir küçük mesajla ortadan kaybolmak diye bir şey olur mu? Bu nasıl bir sorumsuzluktur? Ortadan kaybolmakla kurtulamazsınız. Bu milletin ödediği bedel, birilerinin ortadan kaybolmasıyla kalkmıyor. Bu millet size ülkenin tapusunu vermedi. Yaptığınız her işlemin, imzaladığınız her evrakın sorumluluğunu taşıyorsunuz. Birilerini gözden kaçırarak topluma olan biteni unutturamazsınız” dedi.

 

Kopya çekmişler

Babacan, “Sayın Erdoğan, partisinin genel başkanı şapkası başındayken, hukuk devleti ilkesini hatırlattı. Adeta bizim açıklamalarımızdan kopya çekmişler. Sanki hukuku çiğneyen kendileri değil! Kopyayı da eksik çekmişler. Bizim asıl nüshamızda hukuksuzluğu kimin yaptığı açıkça yazıyordu, o kısmını söylemiyorlar. Hukuk gerekiyor ama hukuku katleden kim?” diye sordu.

 

Kimlerin borcunu sildiniz?

Babacan, “Haydi, hukuka uymaya, şeffaflığa başlayın: İhale mevzuatını değiştirin. İhaleleri şeffaf yapın. 180-190 defa bir kanun değişir mi? Üstelik bir istisna maddesiyle büyük projeleri yapılıyor. Serbest yarışma yok. Kimlerin vergi borçlarını niye sildiniz? Açıklayın şeffafça. Varlık Fonu‘nu neden kurdunuz, oraya hangi şirketleri kattınız? Neden denetimsiz bıraktınız? Niçin bu fonu 63 Milyar TL borca batırdınız?” dedi.

 

‘Mazlumken zalim olmadık’

Babacan, “Kimseyi geçmişin karanlık günleriyle, karanlık güçleriyle korkutmaya çalışmasınlar. DEVA Partisi, ifade özgürlüğünün de inanç özgürlüğünün de teminatıdır. DEVA Partisi, hakların pazarlığını kimseyle yapmaz Vatandaşlarımızın kazanılmış hakkına kimse göz dikemez. Biz geçmişin karanlık günlerini tarihin çöp sepetine attık. Geçmişin zulmünü geçmişe gömdük. Mazlumken zalim olmadık. Adaletten, haktan, hukuktan şaşmadık. Kimsenin kendisini öz vatanında garip, öz yurdunda parya hissetmesine de müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

Yönetim kurulu

Daha sonra tek listeyle girilen seçimde kurucu il başkanlığını yapan Mehmet Erdoğan seçilerek göreve geldi. Erdoğan’ın listesinde şu isimler yer aldı. Ercan Başnuh, Ahmet Bayrak, Burak Atilla Vatansever, Murat Durka, Cüneyt Demir, Serap Barın, Cüneyt Hızal, Ahmet Kurt, Burhan Girdap, Rasim Biryan, Alarslan Gürses, Melike Seçgin, Erdinç Öztürk, Seylçuk Taydemir, Ali Berke, Güvenç Cengiz, Aslı Kaymakçı, Nurullah Horozoğlu, Volkan Terzioğlu, İlhan Sarı, Orhan Sinan Dural, Alkan Kaya, Gamzegül Topçu, İlhan Adıyaman, Süha Dinç, Ömer Faruk Zengin, Ahmet Özkan, Hande Paşo Taşkın, Cem Kalpankaya, Gürkan Darol, Keramettin Gür, Gökhan Çatalbaş, Barış Muzoğlu, Hayrinisa Hur Gökçe Dursun, Gökhan Bölükbaşı, Bahar Bekler, Gülçin Uluğ, Sinan Egemen Çitçi, Mustafa Cihan Çakır, Levent Cevat Ercebeci.

 

İl disiplin kurulu üyeleri

Savaş Giyer, Berat Ad, Meryem Kılıçarslan, Mehmet Oğuzhan Kılıç, Emre Salihoğlu.

 

Büyük kongre delegeleri

Mehmet Erdoğan, Ercan Başnuh, Ahmet Bayrak, Burak Atilla Vatansever, Murat Durak, Serap Barın, Aslı Kaymakçı, Melike Seçgin, Ömer Aktaş, Sinan Karabaş, Abdullah Çatalbaş, Fatin Güdü, Cemal Kamışoğlu, Yakup Kotoman. Genel Başkan Babacan kongre sonrasında partilileriyle yaptığı değerlendirme toplantısında istek ve beklentilerini dinledi.

 

16 Kasım 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 5614 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU