Günün Tarihi:21 Eylül 2021

‘Virüsü kapalı yerler tetikliyor’


Prof. Dr. Oğuz Karabay’a göre, havaların soğuması nedeniyle kapalı mekanlarda sosyalmesafe kuralına yeterince uyulmaması koronavirüsü tetikleyen en büyük etken.

Mevsim şartları

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, “Sıcak havalarda sosyal mesafe kuralına uymak daha kolaydı. Havalarsoğumaya başlayınca kapalı mekanlarda sosyal mesafe kuralı ihlal edildiğinden vaka sayılarında artış gözleniyor” dedi.

Aşıda son durum

Korona aşısı üzerinde ciddi çalışmalarıolan Alman Biontech ve Amerikan Pfizer firmalarının Türkiye’deki paydaşlarından biri de bilindiği gibi Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi. FakültedeSakaryalı 40 deneğe hazırlanan korona aşıları yapıldı.

Olumlu sonuç

Karabay alınan ilk sonuçların olumlu olduğunu ve aşının tescili için muhtemelen önümüzdeki aralık ayı içinde Amerika’daki FDA kuruluşuna başvuru yapılmasının beklendiğini kaydetti. Başvuru olumlu sonuç verirse, korona aşısı bulunmuşolacak.

 

16 Kasım 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 1182 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU