Günün Tarihi:27 Ocak 2021

Söğütlü’de 40 yıllık sorun çözülüyor


Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Akçakamış Mahallesi’nin içinden gecen kanal temizleniyor.

Sular altında kalıyordu

Söğütlü Akçakamış Mahallesi’nin içinden geçen kanal her yıl yağan yağışlardan sonra Çark Deresi’nin taşmasıyla sel baskınlarına neden oluyordu.  Mahalle sakinleri her defasında sular altında kalan tarlaları ve evleri için çözüm bekliyordu.

 

Kötü kokuyordu

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten,“Akçakamış mahallemiz köy tüzel kişiliğindeki dönemlerinde Sakarya’da ve bölgesinde tek toplu tapulaştırma ile tarım arazileri ile birleştirilmiş bir bölgedir.  Halkımızın tamamı tarımdan geçinmektedir. 40 yıl önce mahalledeki büyükler tarafından açılan kanal sazlık ve değişik atıklardan dolayı tahrip olmuştu. Deredeki atıklar kötü kokuya neden oluyor ve halkımızın sağlığı için tehlike oluşturuyordu” dedi.

 

Etrafına düzenleme

Özten, “Bu konuda bizlerde belediye başkanlığı seçim dönemlerinde mahalle sakinlerimize  bu kanalı mutlaka temizleyeceğiz, eskiden olduğu gibi çocuklarımız  balık tutacaktır diye söz vermiştik. Devlet Su işleri Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız girişimler sonucunda hayırlısı ile temizlemeye başladık. Bu konuda bizlere yardımcı olan DSİ ve Sakarya Bölge Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Akçakamış Mahallesi’nde kanal temizleme çalışmalarını bitirdikten sonra çevre düzenlemelerine yürüyüş yollarını da yapmayı düşünüyoruz” dedi.

 

Muhtar ve azadan teşekkür

Akçakamış Mahalle Muhtarı Ertan Gülen ve Aza Fatih İmir’de çalışmaları yakından takip ediyor. Aza. İmir, “Deremiz yaklaşık 40 yıldır temizlenmiyordu. Dere çevresindeki atıklar DSİ ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin destekleri ile temizleniyor. Buradan rehabilitasyon çalışmalarına destek olan herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bundan sonra da daha temiz bir mahalle için yapılması gereken ne varsa elimizden gelen çabayı göstereceğiz’ diye konuştu. 

20 Kasım 2020 , Cuma Bu haber toplam 674 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU