Günün Tarihi:5 Aralık 2020

‘Sizde gönüllü olabilirsiniz’


Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) eğitmeni tarafından ilimiz Arama ve Kurtarma Birliği'nde görevli olan personele yönelik afet gönüllüsü eğitimi verildi.

Gönüllünün görevleri

AFAD Gönüllülük Sistemi Eğitim Programı hakkında yapılan açıklamada,  “Programın amacı, afet ve acil durumlar için AFAD’a destek olacak ‘Yaşatmak için yaşamak’ prensibi ile yoğrulmuş bilgi, beceri ve istekliliğe sahip gönüllüler kazanmak ve yetiştirmektir.  Çevrimiçi ve yüz yüze olmak üzere saha eğitimlerimiz vardır” denildi.

Program içeriği

Eğitim programı; Temel  AFAD Gönüllüsü Eğitim Programı, Destek AFAD Gönüllüsü Eğitim Programı ve Uzman AFAD Gönüllüsü Eğitim Programı olmak üzere üç seviyeden oluşmaktadır. Bu program ile AFAD Gönüllüleri’nin seviye seviye eğitilerek afet farkındalığının artırılması, afet ve acil durumlar karşısında toplum direncinin artırılmasını hedeflenmektedir. AFAD Gönüllülük Sistemi’nde, eğitimlere ek olarak, gönüllülerin katılabileceği huzurevi ziyaretleri, kan bağışı, okullarda kütüphane kurma ve fidan dikme gibi sosyal faaliyetler/görevler de olacaktır.

Başvuru koşulları

AFAD Gönüllüsü olmaya istekli 18 yaş ve üzeri olan herkes gönüllü olabilir. AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD Gönüllülük eğitimlerine/ görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir.

Başvuru

AFAD Gönüllülük Sistemi’ne başvurular e-devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapan kişiler SMS ve e-mail yoluyla portala (https://gonullu.afad.gov.tr) yönlendirileceklerdir. Gönüllü adayları gönüllülük sistemi kapsamındaki eğitim, faaliyet ve görevleri gönüllülük portalı üzerinden takip edebilecektir.

Afet eğitmeni tarafından gönüllü personele ilk yardım eğitimi verildi.

 

21 Kasım 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 544 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU