Günün Tarihi:5 Aralık 2020

Arifiye’de kısıtlama öncesi toplantı


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda sokağa çıkma yasağı toplantısı düzenlendi.

Toplantıya katılım

Toplantıya Kaymakam Dınkırcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd. Bçvş. Sebahattin Aktaş, Komiser Haydar Işık, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek katıldı.

 

Nöbetçi birimler

Toplantıda İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında açık olacak işyeri, işletme, kurumlar ve istisna kapsamında olan vatandaşlar ile ilçede sokağa çıkma yasağının uygulanması için alınacak tedbirler, bu süreçte vatandaşlara hizmet verecek akaryakıt istasyonunun ve veteriner hekim kliniğinin belirlenmesi konusunda planlama, kurumlar arası koordinasyon, bu süreçte yapacağı çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak kararlar alındı.

 

Lastik tamircileri

 Ayrıca toplantıda genelge kapsamında ilçede faaliyet gösteren akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri arasından daha önceden kurada çıkanlar hariç kura çekimi yapılarak 2 günlük bu süreçte  açık olacak akaryakıt istasyonları  ve lastik tamircileri belirlendi.

 

Uygulama takibi

Kaymakam Dınkırcı, sokağa çıkma yasağında kurallara uymanın koronavirüsle mücadelede son derece önemli olduğunu belirterek tüm kurumlarımızın ilgili mevzuat uyarınca gerekli çalışmaları yapmasını, uygulamanın hassasiyetle takip edilmesini, mağduriyete ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde tedbirlerin alınmasını görevli tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordinasyon içerisinde senkronize şekilde çalışmasını istedi.Toplantıda ayrıca Koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçede yapılan çalışmalar, son durum, maske, mesafe ve temizliğin önemi özellikle vurgulandı.

 

21 Kasım 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 613 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU