Günün Tarihi:5 Aralık 2020

Akademisyenlerden çevrimiçi sergi


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim bölümü öğretim üyeleri tarafından hazırlanan çevrimiçi kişisel sergiler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

İnternet üzerinden

SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim bölümü öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Bozdurgut’un “nokta nokta..” isimli, Dr. Öğr. Üyesi Şirin Yılmaz’ın “Psykhe Nefes” isimli ve Dr. Öğr. Üyesi Gülseren Budumlu’nun “Hayal-i” isimli çevrimiçi kişisel sergileri, 18 Kasım Çarşamba günü itibariyle internet üzerinden erişime açıldı.

 

Kavramsal tasarım

Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Bozdurgut’un farklı malzeme ve form denemeleri aracılığıyla ortaya çıkan imgeler ve metafizik bir arayışın ürünü olan “nokta nokta..” sergisi, sanatsal dil kullanılarak, form ve malzemelerin çeşitliliği ile soyutlama ve kavramsal tasarım sürecini içeriyor.

 

Pandemi koşulları

Dr. Öğr. Üyesi Şirin Yılmaz’ın, “Psykhe Nefes” sergiside nefes ve psykhe (tin) kavramlarının ne ölçüde tükenip ne ölçüde yaşam (psykhe) kaynağı olarak ortaya çıktığı sezgisiyle yola çıkan birkaç aylık bir süreci kapsıyor. Sergide üzerinde kadın isimlerinin yazılı olduğu maskeleriyle, bazı kadın ve erkek siluetleri, biçimsel ve imgesel açıdan çok katmanlı bir yapı ile kurulurken; bir yandan pandemi koşullarını kayıt altına alınıyor, bir yandan da eşzamanlı olarak şiddet mağduru kadın hikâyelerini hayatın içinden bir katılımla deneyimleniyor.

 

İnsan dokusu

Dr. Öğr. Üyesi Gülseren Budumlu’nun “Hayal-i” sergisinde yer alan eserler ise çevrede yaşayan insan dokusunun yakın gözleminin ürünü olarak ifadesel bir çarpıcılığın olanaklarını araştırırken, bir yandan da figür ayrıntılarının görsel nitelikli bir organizasyon düzeyinde örgütlenmesini anlatıyor.

 

Erişim adresi

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim bölümü öğretim üyeleri tarafından hazırlanan tüm kişiler sergilere 18-30 Kasım tarihleri arasındahttps://resimb3.wixsite.com/resim-lu/sergilerlinkindeki sergiler başlığı altından erişim sağlanabilecek.

 

 

21 Kasım 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 707 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU