Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Azerbacan’a mektubum var!


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi, Azerbaycan halkının verdiği mücadeleye destek olmak adına başlattığı “Can Azerbaycan’a Bir Mektubum Var” kampanyasına tüm vatandaşlardan destek istedi.

Destek istedi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi, 'İki devlet, bir millet' sloganıyla Azerbaycan halkının Dağlık Karabağ'da verdiği mücadeleye destek olmak adına “Can Azerbaycan’a Bir Mektubum Var” kampanyası başlattı. Dernek Başkanı Mustafa Çolak, “ Bu kampanyayı ilk olarak Kastamonu Şubesi başlattı biz de kayıtsız kalmadık. Haksızlığa karşı verdiği savaşları ve mücadeleleri ile kahramanlıkları tüm dünyaca bilinen Sakarya’mızın da bu kampanyada adının en önlerde olmasını arzu ediyoruz” dedi.

 

Mektup yazacaklar

Çolak, “Bu vesileyle başta kıymetli Sakarya halkından, sayın valimizden, sayın garnizon komutanımızdan, sayın büyükşehir belediye başkanımızdan, kaymakamlarımızdan, belediye başkanlarımızdan, değerli sanayici ve iş insanlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan ve özellikle Milli Eğitim camiamızdan başlatmış olduğumuz “Can Azerbaycan’a Bir Mektubum Var” kampanyamıza birer mektup yazarak destek olmalarını istiyoruz. Herkesi bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Kardeş halk

Çolak, “Can Gardaşımız Azerbaycan halkına manevi olarak destek vermek ve onlara karşı duyduğumuz kardeşlik duygularını bir kez daha dile getirmek için kıymetli üyelerimiz olan Şehit Ailelerimiz ve Kahraman Gazilerimizin de bu kampanyaya büyük bir katılım sağla-yacağından hiç şüphemiz yoktur.Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi olarak, hayatını kaybeden Azerbaycanlı şehitler için dost ve kardeş Azerbaycan halkına ve hükümetine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Büyükelçiliğe

Başkan Çolak, “ Kampanya kapsamında 10.12.2020 Perşembe gününe kadar derneğimizin

Aşağıda yazılı e-mail adresi/adreslerine gönderilecek mektuplar, Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliğine takdim edilecektir” ifadelerini kullandı.

İletişim adresleri:

Posta Adresi: Şeker Cami Cad. 813 Nolu Sok. No:36

Adapazarı/SAKARYA

Mail Adresi :harpmalulusehit.sakarya.sb@hotmail.com

İletişim Tel:0 264 278 85 – 279 92 50

Cep Tel. ve Whatsapp:0 530 950 40 98

Fax :0 264 278 85 60

 

 

21 Kasım 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU