Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Yılın öğretmeni Sakarya’dan


Adapazarı ilçesi 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde bulunan IMKB Mehmet Akif ERSOY Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni Bülent Altınbaş büyük bir başarıya imza atarak Sakarya ilinde “Yılın Öğretmeni” seçildi.

Sakarya’yı temsil

Altınbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında 81 ilin öğretmenleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek görüşmelerde Sakarya ilini temsil edecek.

 

Teknoloji kullanım

13 yıldır öğretmenlik ve yöneticilik yapan Bülent Altınbaş, meslek hayatında adından başarıyla söz ettiriyor. Teknolojiyi kullanma hususunda kendini son derece geliştiren, bilişim araçları dışında elektrik ve elektronik araçlar, grafik ve fotoğraf alanı ile ilgili araçları ve radyo televizyon alanındaki araçları kullanma, bakımını ve onarımını yapma becerisi kazan ile ön plana Altınbaş için okul yönetimi tebrik mesajı yayınladı.

 

Komisyonlarda

Mesajda, “Okulda kurulan her komisyonda ilk akla gelen isim olmaktadır. ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu’ Okul Projeleri komisyonlarında yer almış ve başarılı olunmasına katkıda bulunmuştur. Şu anda ‘Okulum Temiz’ komisyonunda görev almaktadır.  ‘E Okul Fotoğrafçılığı’ projesinde yer almış ve okullarda öğrencilerin fotoğraflarının çekimi, dizgi ve baskı işinde görev almıştır. Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi piktogram ve afiş çalışmalarında yer almış ve 70’in üzerinde görselin çizimini gerçekleştirmiştir.”

 

Canlı yayın

“Pandemi sürecinde video hazırlama, Youtube üzerinden yapılan canlı ders yayını ve canlı yayında soru çözümlerinde aktif görev almış ve çalışması İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirilmiştir. Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görev almamasına rağmen kitap yazım komisyonunda grafik tasarım çalışmalarını yürütmektedir.”

 

Çevrimiçi görüşme

Altınbaş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün 81 ilin temsilcisi öğretmen ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile zoom üzerinden yapılacak olan görüşmeye katılacak. 

23 Kasım 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 5436 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU