Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

‘Öğretmenlerin kıymeti bilinmiyor’


Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, Türkiye’de fedakarca görev yapan öğretmenlerin kıymetinin yeterince bilinmediğini ve aldıkları maaşların bile polemik konusu yapıldığını söyledi.

Hayatımıza dokunurlar

Gelecek Partisi İl Başkanı  Serbes, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, tüm öğretmenlerin gününü en içten dileklerle kutladığını belirterek, “Tüm öğretmenlerimize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.  Öğretmenlerimiz hafızamızda o kadar yer etmiştir ki hepimiz; ilkokul, ortaokul ve lisedeki öğretmenlerimizi hayatımız boyunca unutamayız. Çünkü onlarla birlikte büyürüz ve çok güzel anı biriktiririz. Çocukluğumuza, hayatımıza dokunurlar. Bir çoğumuz belki öğretmenlerimizin yönlendirmesiyle hayatımızı şekillendirmiş, kişilik kazanmışızdır. Geldiğimiz yer ve konuma, onun yeteneklerimizi fark etmesiyle, yol göstermesiyle ulaşmışızdır.”

Çocuklarımız emanet ediyoruz

Çok bilinen bir şiirin, “Öğretmenim, canım benim, canım benim. Seni ben pek çok, pek çok severim. Sen bir ana, sen bir baba, her şey oldun artık bana. Okut, öğret ve nihayet, yurda yararlı bir insan et” dizelerinde öğretmenin en güzel şekilde anlatıldığını kaydeden Serbes, “Bizim kültürümüzde öğretmenimiz anne ve babamız kadar kıymetlidirler. Öyle ki bazen anne ve abanın çocuğuyla ilgili fark edemediği bir sorunu öğretmeni fark edebiliyor. Çocuklarımızın yaşamında, öğretmenlerimiz hayati bir yer tutuyor. Çünkü en kıymetli varlığımızı, çocuklarımızı öğretmenlere emanet ediyoruz. Onlarda bu emanete en güzel şekilde sahip çıkıyorlar. Öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.

Maaşları polemik oldu

Öğretmenlerin fedakarca görev yaptığını dile getiren Serbes, özellikle pandemi döneminde öğrencilerine ulaşmak ve bir şeyler öğretmek için verdikleri mücadelenin takdire değer olduğunun altını çizerek, öğretmenin kıymetinin maaşla, parayla ölçülemeyeceğini  söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un geçtiğimiz aylarda “Eğitimde asıl yük öğretmenlerin maaşıyla ilgilidir. Milli eğitim Bakanlığı’nın bütçesine bakarsanız, yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz” şeklinde açıklamasını hatırlatan Serbes, “Burada Sayın Bakanın maksadı bakanlığın yatırım bütçesinin azlığı olabilir. Ancak bunu öğretmenlerin maaşı söz konusu edilerek dile getirilmesi gerçekten üzücüdür. Keşke öğretmenlerin maaşı hiç anılmadan yatırım bütçesinin yetersizliği dile getirilseydi. Öğretmenlerimizin kıymeti, değeri maaşla, parayla ölçülemez. Bundan sonra bakanlık yetkililerini, öğretmenleri kırmadan açıklama yapmaları konusunda hassas olmaya çağırıyorum” dedi. 

24 Kasım 2020 , Salı Bu haber toplam 531 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU