Günün Tarihi:23 Nisan 2021

‘Hasta olan iktidar’


Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, iktidarın ‘ekonomimiz şahlandı’ derken hemen ardından millete acı reçete yazmaktan bahsettiğini belirterek, “Reçete hastaya yazılır. Millet hasta değil, hasta olan iktidarınız. Acı reçeteye ihtiyacı olan sizsiniz” dedi.

Şifa reçetesi

Başkan Serbes, iktidarın, bakan ve diğer kurumlarda yapılan değişiklikleri ‘küresel düzeyde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelere uygun şekilde gerçekleştirildiğinin’ itiraf ettiğini belirterek,  “Bunların ‘yerli ve milli’ söylemleri işte buraya kadar. Dürüstçe milletle yüzleşip ‘biz batırdık bu ülkeyi. Her anlamda iflasa sürükledik. Dış mihraklar da elimize bir reçete verdi. Size sunabileceğimiz tek şey işte bu acı reçete’ desinler. Bunu bile dürüstçe söyleyemiyorlar. Aslında bizim reçetemiz belli. Tam demokrasi ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin tesisi. Reçete ortada ama onlar bu gerçek şifa verecek reçeteyi görmek istemiyorlar.”

İşsizliği arttırıyorlar

İktidarın son günlerde sahici ve samimi olmayan bir şekilde demokrasiyi, adaleti ve hukuk devletini hatırlattığını vurgulayan Serbes,  “Hesap vermekten korkuyorlar. Bu hesabı soracak hukuk sistemini de felç ettikleri için bu felaketin hesabını soracak hiç kimse olmadığını düşünüyorlar.  Reform dedikleri faizleri artırmak. Esnafın, çiftçinin, memurun, emekçinin, sanayinin sırtına daha fazla yük bindiriyorlar. Yani işsizliği daha da artıracağız diyorlar. Hani faize karşıydılar. Şimdi faizleri yükselttiler. Onların derdi millet değil. Sadece iktidarlarını, devlet gücünü kaybetmemek. Eğer dertleri millet olsa biraz daha tutarlı ve gerçekçi davranırlar. Söylemleri ile eylemleri bir olur. Artık bu iktidar yönetim kabiliyetini kaybetmiş durumda. Sokağın sesini duymuyor. Sokakta ilk seçimde onları duymayacak” dedi.

 

25 Kasım 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 652 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU