Önlem şart yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Önlem şart8 Ekim 2020, Perşembe

     Son Tarsus beraberliği önlem alınmasını mecbur hale getirdi. İlk 3 maçta hanesine 5 yazdıran ve 4 puan kaybedilmesini dikkate alan Teknik Direktör İsmail Ertekin futbolcularını uyardı.

     Aslında her maç sonrası yapılan uyarılar sanıyorum çok da dikkate alınmıyor. Şayet alınıyor olsaydı bugün biz son üç sezondur şampiyonluktan dönmez, bugün Turgutlu’nun yerinde biz olurduk.

     Önümüzde çok çok önemli bir maç daha var. Aslında her maç mühim ancak puan sıralamasında bizden iyi durumda olan rakipler ile yapacağımız karşılaşmalar daha da önemli.

     Kırklareli sıradan bir rakip değil. Daha önce de birkaç kez karşılaştık. Koşan, basan, aldığı topları iyi kullanan ve gol yollarında etkili olan bir rakip.

     Bu maç ile ilgili mazeret üretecek konumda değiliz. Çok iyi hazırlanıp Cumartesi günü de sahamızda aslanlar gibi mücadele edip, açacağımız yeni sayfaya galibiyet yazdırmak durumundayız.

     Tabi ki rakip iyi futbol oynamanın yanı sıra biraz da agresif. Gücü yetmediği yerde özellikle ikili mücadelelerde rakibi faulle durdurmaya çalışıyorlar. Zaten bu yüzden de geçtiğimiz hafta sahasında farklı galip geldiği Pazarspor maçından sonra da 6 sarı kart gördüğü için PFDK’ya sevk edildi.

     Tabi ki bu maç ile birlikte önlemler biraz daha artırılmalı. Her futbolcu sorumluluğunu bilmeli. Yönetim de bana göre ceza mekanizmasını işletmeli. Aksi taktirde zamanı ”Pardon” la geçirir, ligi de “Üzgünüz” cümlesiyle kapatırız.