Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Gönüllü gençler iş başında


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Uluslararası Damla Gönülleri Derneği gençleri tarafından ihtiyaç sahipler için yemek dağıtımı yapılıyor.

Talep edenlere

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gönüllülük Federasyonu ve Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği’nin yürütmekte olduğu “Komşum Projesi” kapsamında başta Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtları olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yemekhanelerinde kalan yemekler talep edenlere ulaştırılıyor.

 

Hassas paketleme 

Kalan yiyecekler gece 22.30’dan sonra hijyen şartları ve muhafaza hassasiyeti gözetilerek yurtlardan alınıyor ve paketlenerek gönüllüler tarafından araçlara aktarılıyor. Gerekli önlemler alınarak paketlenen ve muhafaza edilen yiyecekler, istenilen yerlere yine gönüllü öğrenciler tarafından ulaştırılıyor.

 

Ölçülü kullanım

Yürütülen proje ile ilgili konuşan Sakarya Gençlik ve Spor il Müdürü Arif Özsoy, “Türkiye Gönüllülük Federasyonu’nun yürütmekte olduğu komşum projesine tam destek veriyoruz. Öğrencilerimize bolluk ve darlıkta sahip olduğumuz nimetleri ölçülü kullanmayı öğretiyor ve israf ile mücadele bu proje önemli bir rol oynuyor” dedi. 

28 Kasım 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1661 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU