Günün Tarihi:22 Ekim 2021

Deprem raporu artık TBMM’de


Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP), TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu2na hazırladıkları ‘Deprem Raporu’nu sundu.

Geniş kapsamlı

SASTOP  eş başkanları depremle ilgili yaptıkları çalışmaların yer aldığı raporu, Muhtarlar Federasyonu binasında bir araya gelerek TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı Recep Uncuoğlu’na sundu.  SASTOP Başkanları; Türkiye Avrupa Birliği Derneği Sakarya Şube Başkanı Av. Ülker Önder Döker, İnşaat Mühendisleri Odası  Başkanı  Hüsnü Gürpınar, SUBÜ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi  Osman Kırteli, Şeker İş Sendikası Başkanı Oğuz Kalay ve Sakarya Muhtarlar Federasyon Başkanı Erdal Erdem’in  pandemi nedeni ile deprem Komisyonunu temsilen katıldığı toplantıda Recep Uncuoğlu, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu olarak Türkiye’yi saran geniş bir çalışma yapmakta olduklarını ve deprem ile ilgili olan her konuda inceleme yapılarak  geleceğin raporunu  hazırlayacaklarını, raporun uygulanması için tüm ilgili makamlara sunacaklarını açıkladı.

Desteğe hazırız

SASTOP heyetine teşekkür eden Uncuoğlu, “Sakarya Sivil Toplum Platformunun göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ederiz.  Yıllardır Sakarya’mız için bizden de görüş alarak yaptığınız bu çalışmaları  halkımız adına ve onların sesi olarak tarafsız sundunuz” dedi.   SASTOP heyeti ise, “ Hazırladığımı bu ön rapor siz vekilimizin yapacağı çalışmalara katkısı olması ve  zaman kazandıracak olması  bizleri mutlu edecektir.  Sakarya halkımızın 21 senedir deprem ile ilgili istek ve arzularını içeren bu raporu size sunmak bizleri mutlu etmektedir. SASTOP olarak deprem veya başka bir konuda çalışmalarınıza destek vermeye hazırız. Depremlere karşı alınabilecek önlemleri  kısaca içeren bu raporumuzun biran evvel uygulanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.   

8 Aralık 2020 , Salı Bu haber toplam 620 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU