Günün Tarihi:2 Mart 2021

Karasu’da 28 okula temiz belgesi


‘Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ doğrultusunda Karasu’daki okullarda maske, dezenfektan ve temizlik ile ilgili yapılan düzenlemelerin incelenmesi sonucu 28 okul "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazandı.

Törene katılım

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ve belge almaya hak kazanan okul müdürleri ile müdür vekilleri hazır bulundu.

 

Üzerine düşen

Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu Tetkik Görevlisi ve Toki Demokrasi Ortaokulu Müdür Yarcımcısı Sinem Akkuş’un sunuculuğunu yaptığı törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan, "Mutfakta siz çalıştınız. Yürekten söylüyorum; hepinizin emeğine sağlık. Hijyen şartlarının iyileştirilmesi ve kontrol kılavuzu kapsamında Karasu üzerine düşeni yaptı" ifadelerini kullandı.

 

Çocuklar için

Turhan belge almaya hak kazanan okulları iki gruba ayırdıklarını belirterek, “Yaptığımız bütün çalışmalar en başta çocuklarımız içindi. Bir eğitimci olarak her yerde örnek ve rol model olmayı düşünen biz de sağlık temizlik ve hijyen konusunda da bir örnekliği ortaya koyduk” dedi.

 

İnsanlık için

Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ise, “İlçemiz ve memleketimiz için aslında küresel anlamda bir tehdit oluşturan bu hastalık yönüyle dünya ve insanlık için bertaraf olması duasıyla emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Okul Müdürü Turhan, Şube Müdürü Taşkıran ve Sinem Akkuş’un verdiği belgeleri almaya hak kazanan okullar ise şöyle açıklandı. (Ahmet ŞEN)

 

1.Adatepe İlkokulu

2.Adatepe Ortaokulu

3.Aziziye İlkokulu

4.İnönü İlkokulu

5.Karasu Anadolu Lisesi

6.Karasu İmam Hatip Ortaokulu

7.Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu

8.Kızılcık İlkokulu

9.Kızılcık Ortaokulu

10.Manavpınarı İlkokulu

11.Manavpınarı Ortaokulu

12.Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

13.Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

14.Mesleki Eğitim Merkezi

15.Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu

16.Sezi Eratik Ortaokulu

17.Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu

18.Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulu

19.Şehit İsmail Hakkı yılmaz Ortaokulu

20.Şehit Oktay Demirci İlkokulu

21.Şehit Oktay Demirci Ortaokulu

22.Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi

23.Toki Demokrasi İlkokulu

24.Toki Demokrasi Ortaokulu

25.Yalı İlkokulu

26.Yassıgeçit İlkokulu

27.Yassıgeçit Ortaokulu

28.Yuvalıdere Ortaokulu

 

 

11 Aralık 2020 , Cuma Bu haber toplam 549 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU