Günün Tarihi:29 Kasım 2021

‘Millete umut olduk’


Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, partisinin bir yaşına girdiğini belirterek “Meşakkatli ama onurlu, zor ama huzurlu, badireli ama ahlaklı siyaset yolculuğumuzda birinci yılımızı tamamladık” dedi.

Yeni bir soluk

Herkesin sustuğu, sindiği ve çekindiği bir dönemde meydana çıkarak doğruyu, hakikati ve hakkı dile getirdiklerini ifade eden Serbes, “Tam bir yıl önce Gelecek Partisi kurularak milletimize taze bir nefes, yeni bir umut oldu. Korku duvarı yıkıldı. Korku düzenlerinden kibirli bir şekilde emin olanlar, artık hakikati dillendiren bir kadronun milletimizle buluştuğunu gördü. O gün bu gündür Gelecek Partisi milletimizle birdir, beraberdir, yoldaştır. Türkiye siyasetine Gelecek Partisi ile birlikte yeni bir soluk, yeni bir yaklaşım ve yeni bir tarz gelmiştir” diye konuştu.

 

Cesur ve yürekli

Gelecek Partisi kurulmadan 12 Aralık 2019’dan önce 2018’de sadece iki, 2019’da yine sadece iki parti kurulduğunu hatırlatan Serbes, Gelecek Partisi’nin tarih sahnesine çıkarak korku duvarlarını birer birer yıkmasıyla birlikte son bir yıl içinde 23 yeni parti kurulduğu bilgisini verdi.  Serbes, “Soru gayet açık ve nettir. Gelecek Partisi’nin cesur ve samimi kadroları bütün bu baskıları göğüsleyerek korku duvarlarını yıkmasaydı bu partilerin kurulmasının önünü açan iklim değişikliği yaşanabilir miydi? Bizimle birlikte yol yürüyen bütün cesur ve yürekli arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Ekonomik dar boğaz

Serbes, “Gelecek Partisi millet için yola çıktı. Gelecek Partisi, darbelerle, vesayetlerle, yasaklarla, yolsuzluklarla ve ekonomik krizlerle anılan ve bugünümüzü de karartan eski Türkiye defterini kapatmak için vardır. Gelecek Partisi Türkiye’nin içine düştüğü idari tıkanmadan, siyasi çıkmazdan ve ekonomik dar boğazdan kurtaracak bir program, kadro, inanç ve vizyonla yarınlara yürümektedir. Bu yolda yürürken de milletin büyük teveccühü ile karşılaşmıştır” şeklinde konuştu.

 

Alın teriyle

Serbes, “Kuruluşumuzun 1. Yıldönümünde ‘Türkiye İçin Hazırız’ diyoruz. Gelecek kadroları sadece ve sadece milletle yürümektedir. Gelecek Partililer cesaretlerini milletten, ferasetlerini alınlarının teriyle kazandıkları tecrübelerinden almaktadır. Artık oy pusulasında mazimizin gücünü, yarınlarımızın umudunu temsil eden bir çınar yaprağı var. Artık Gelecek Partisi var. Geleceğinde söz sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için var. Mazlumlar için var. Kimsesizler için var. Ekmeğinin derdine düşenler için var” dedi.

 

14 Aralık 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 8056 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU