Günün Tarihi:7 Mart 2021

Adapazarı’nda kitap çekilişi


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel Faaliyetler ve Dijital Yönetim Birimi'nin ortaklaşa hazırladığı "Bir Dünya Okusam" kitap çekilişi tüm hızıyla sürüyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, pandemi sürecinde bilgisayar ekranına bağlı kalan öğrencileri az da olsa uzaklaştırmak, öğrencilerin farklı yazı türlerini tanımalarını sağlamak, onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve farklı dünyalar keşfetmelerini sağlamak amacıyla yapılan çekiliş, 21 Aralık'ta sona erecek. Sonuçlar, kurumun "adapazarimem_kultursanat_spor" isimli İnstagram sayfasında açıklanacak. Öğrenciler sayfayı ziyaret ederek çekilişe katılabilecek.

Bilgi birikmi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, çalışmanın ilk etapta ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında yürütüleceğini, sonraki zamanlarda diğer gruplarla da bu tarz etkinliklerin yapılacağını bildirdi. Amaçlarının öğrencilerin kütüphanesine, bilgi birikimine, kelime hazinesine ve hayal dünyasına katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Bakırtaş, her dönemde olduğu gibi bu dönemde de okuma çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydetti. Bakırtaş, kitap desteği sağlayan kurumlara teşekkür etti.

 

16 Aralık 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 3507 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU