SEAH’a 36 yoğun bakım yatağı19 Aralık 2020, Cumartesi

Boş alanlara

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (SEAH) salgın sürecinde yeni düzenlemeler yapıldı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis, yoğun bakım yatak sayılarını artırarak boş alanların verimli bir şekilde kullanılmaya başlandığını dile getirdi.

 

Kantine ilave

Başhekim Halis, merkez bina içinde bulunan kantin alanında yapılan çalışmalarla 28 yataklı acil müşahede alanı oluşturduklarını söyleyerek, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları servislerinin yeni binaya taşınmasıyla birlikte merkez binamızda bulunan Yenidoğan yoğun bakımda 11, doğumhaneden boşalan alanda 18, çocuk yoğun bakım alanında ise 7 olmak üzere toplamda 36 erişkin yoğun bakım yatağımızı hastanemize kazandırdık” dedi.

 

15 yataklı alan

Halis, “Yeşil alan poliklinikleri pandemi hastanesine (eski doğumevi) taşınarak ayaktan gelen hastalara hizmet vermeye başladı. Hastanemize ambulansla gelen veya bireysel başvuran sarı alan hastalarına ise iki farklı başvuru alanı oluşturuldu. Acilde bulunan derslik alanlarında yapılan çalışmayla da 15 yataklı müşahede alanı oluşturularak, kovid olan ve olmayan hastaların bulaş riski en aza indirilerek birbirinden ayrılmaları sağlandı” dedi.

 

Bu haber toplam 11267 defa okundu.