Günün Tarihi:25 Ocak 2021

SEAH’a 36 yoğun bakım yatağı


SEAH’ta yapılan son düzenlemeyle 36 yeni yoğun bakım yatağı daha hastaneye kazandırıldı. Acil servis alanında yapılan çalışmalarda ise 43 yataklı üç ayrı müşahede alanı oluşturdu.

Boş alanlara

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (SEAH) salgın sürecinde yeni düzenlemeler yapıldı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis, yoğun bakım yatak sayılarını artırarak boş alanların verimli bir şekilde kullanılmaya başlandığını dile getirdi.

 

Kantine ilave

Başhekim Halis, merkez bina içinde bulunan kantin alanında yapılan çalışmalarla 28 yataklı acil müşahede alanı oluşturduklarını söyleyerek, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları servislerinin yeni binaya taşınmasıyla birlikte merkez binamızda bulunan Yenidoğan yoğun bakımda 11, doğumhaneden boşalan alanda 18, çocuk yoğun bakım alanında ise 7 olmak üzere toplamda 36 erişkin yoğun bakım yatağımızı hastanemize kazandırdık” dedi.

 

15 yataklı alan

Halis, “Yeşil alan poliklinikleri pandemi hastanesine (eski doğumevi) taşınarak ayaktan gelen hastalara hizmet vermeye başladı. Hastanemize ambulansla gelen veya bireysel başvuran sarı alan hastalarına ise iki farklı başvuru alanı oluşturuldu. Acilde bulunan derslik alanlarında yapılan çalışmayla da 15 yataklı müşahede alanı oluşturularak, kovid olan ve olmayan hastaların bulaş riski en aza indirilerek birbirinden ayrılmaları sağlandı” dedi.

 

19 Aralık 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 10388 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU