Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Mehmet Akif anıldı


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel Faaliyetler ve Dijital Yönetim Biriminin ‘Mehmet Akif Ersoy’ u anma etkinlikleri kapsamında Araştırmacı-Tarihçi Oğuzhan Kır ile söyleşi gerçekleştirildi.

Vatan emanetçileri

20 Aralık1873 tarihinde vatan toprağına bir güneş gibi doğan, adını tarihe altın harflerle yazdıran, dilin inceliklerini ustaca kullanan, 27 Aralık 1936 tarihinde vefat eden, milli şair Mehmet Akif Ersoy ile ilgili soruları cevaplayan Araştırmacı – Tarihçi  Oğuzhan Kır, “Gençler, bu güzel vatanın emanetçileri, Mehmet Akif’ in, Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın, sözünden yola çıkarak sizler de bu duanın bekçisi olun, değerlere sahip çıkın  ve size bırakılan emaneti son nefese kadar koruyun”  dedi.

 

Vatan sevgisi

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, “20-27 Aralık, Mehmet Akif Ersoy’ u anma etkinlikleri kapsamında Araştırmacı – Tarihçi Oğuzhan Kır ile gerçekleştirilen söyleşi geçlerimizin bilgilenmesi, aydınlanması konusunda, Akif’i daha yakından tanımak, anlamak, onunla ilgili bilinmeyenleri öğrenmek adına önemli bir çalışmadır. Acıdan doğan, kahramanlık mücadelesinin en güzel anlatımı, vatan sevgisinin dildeki adı ‘İstiklal Marşı’mızın eşsiz bir hediyedir. Emeğin en güzel adı İstiklal Marşı, mimarı da Mehmet Akif’ tir” dedi.

 

25 Aralık 2020 , Cuma Bu haber toplam 269 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU