Gereken oldu yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Gereken oldu13 Kasım 2020, Cuma

Ne zaman bir yönetim veya Kulüp Başkanı; “Biz hocamıza güveniyoruz arkasındayız” dese, bir veya iki hafta sonra o hoca ile yollar ayrılır.

Nedense 6-2’lik hezimetin faturası da İsmail Ertekin’e kesildi. İlk cezayıödeyen kişi oldu. Gönderilmesine de şaşırmadım. Çünkü futbolcuları gönderemeyeceğimize göre ceza Ertekin’e kesilmeliydi.

Tabi ki Ozan gibi genç bir adamı durduramayan savunma, gol yollarındaki beceriksizlikleri nedeniyle forvet, orta saha hakimiyetini sürekli Bodrum’a kaptıran oyuncular,sağ ve sol kanatları koridor haline getiren tüm futbolcular da cezadan nasibini almalı.

İsmail ErtekinSivas Belediyesi maçından sonra yönetime istifasını sunmuş, yönetim de “Şimdi zamanı değil” diyerek kabul etmemişti.

Tabi ki Ertekin’in hatası çok. Israrla savunmanın sağını koridor haline dönüştüren Çağrı’da ısrar etmesi akıl işi değil.

Son iki sezondur attığı gollerle Sakaryaspor’u Play-Off’larataşıyan Berk İsmail’i yedek kulübesine çaktı. Daha yeni sakatlıktan çıkan Hasan Bilal’i 46’ıncı dakikada oyuna aldı 71nci dakikada çıkardı.

Hem kanatları iyi kullanan, hem de rakip savunmayı yoran Abdülaziz’i 71’inci sahaya süren Ertekin’in hataları saymakla bitmez. İşte bu yüzden de 6-2’nin faturası ilk ona kesildi.

Gelelim futbolculara; attığı 3 gol ile hem Sakaryaspor’u çökerten, hem de hat-trick yapan Ozan Sol’u durduramayan Ümit Yasin, Özkan, Burak ve Çağrı’ya söyleyecek söz bulamıyorum.

Adeta eli belinde dolaşan Muhammet Reis, Mehmet ve Ali Özgün ise kendilerine yapılan övgüyü hak etmediler. Kısacası al birini vur ötekine. 

Umarım 6-2’lik hezimet iyi bir ders olur da alınlarındaki bu kara lekeyi şampiyon olarak silerler. Aksi halde Sakaryasporvar olduğu sürece bu futbolcular hiç unutulmazlar.