Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Çınar başarı hikayesini anlattı


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel Faaliyetler ve Dijital Yönetim Birimince 2020 LGS birincisi Çınar Kar ile başarı hikayesi üzerine söyleşi gerçekleştirildi.

Avantaja dönüştürdü

Kovid19 salgın süreciyle ertelenen ve  20 Haziran 2020 tarihinde yapılan LGS birincisi Çınar Kar, kendisine yöneltilen soruları içtenlikle cevaplayarak, 2021 LGS öğrencilerine tavsiyelerde bulundu. Öğrenci Kar, herkesin ilk defa karşılaştığı bu durumun kendisi için de zorlu olduğunu, ilk etapta çok bocaladığını, yaptığı planlamada öğretmenlerinin ve ailesinin desteğini alarak bu süreci avantaja dönüştürmeyi başardığını, sonuç her ne olursa olsun ailesinin kendisini sevmekten vazgeçmeyeceğini hissettiğinde daha da güçlendiğini, başaracağına olan inancının arttığını belirtti.

 

Telafisi yok

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Kar, “İnandım, kendime güvendim, çok çalıştım ve emeklerimin karşılığını aldım, siz de başaracağınıza inanın ve planlı bir şekilde çalışın” dedi.

Söyleşi sırasında söz alan Çınar’ın annesi Seçil Kar, zorlu pandemi sürecinde değişen hayat şartlarını ellerinden geldiğince Çınar için kolaylaştırmaya çalıştıklarını, LGS’ nin telafisinin olmadığını, öğrencilerin ve velilerin bu durumu göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerektiğini belirtti. Anne Kar, “Sınav sonundaki mutluluk bütün sıkıntıları sildi, gitti. Bu süreçte elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın, o mutluluğu siz de tadın” dedi.

 

Başarı sırası sizde

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, 2020 LGS birincisi Çınar Kar ile gerçekleştirilen “Başarı Hikayem” adlı söyleşinin, bu yıl sıvana girecek olan 8. sınıf öğrencileri için çok önemli olduğunu,  söyleşinin içerisinde öğrencilere ve velilere yönelik tavsiyelerin bulunduğunu, öğrencilerin kafalarındaki soru işaretlerinin cevaplarını bulabileceklerini, samimi ifadelerin içinde kendilerini göreceklerini, başarının uzaklarda aranmaması gerektiğini belirtti. Müdür Bakırtaş, “Çınar 2020 LGS için başarı hikayesini gururla oluşturdu.2021 LGS için başarı sırası sizde. El birliği ve gönül birliğiyle birlikte başaracağız” dedi.

28 Aralık 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 4901 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU