Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Kılıçaslan; ‘İşçinin beklentisinden uzak’


Asgari ücrete yapılan zammı değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Belirledikleri net asgari ücret yetersizdir, işçilerin beklentilerini karşılamaktan uzaktır” dedi.

Geçim şartları

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan dün açıklanan yeni asgari ücretin reel enflasyon oranının altında olduğunu ifade etti.  TÜİK’in yaşama maliyetini Kasım 2020 itibarıyla 2 bin 792 lira olarak belirlediğini ifade eden Kılıçaslan, “ Bu hesaplamanın içinde ailenin harcamaları yoktu. Aralık ayında gerçekleşecek enflasyon oranı da yoktu. Ayrıca, 2021 yılında temel tüketim kalemlerindeki fiyat artışları da dikkate alınmamıştı. Belirledikleri net asgari ücret yetersizdir, işçilerin beklentilerini karşılamaktan uzaktır. Asgari ücret daha tespit edilirken eksiktir. Bugünün geçim şartlarına bile yetmeyecek oranda bir rakam tespit edilmiştir'' dedi.

 

Yoksulluğa mahkum

Siyasi otoritenin özellikle ekonomi alanındaki yanlışları halkı sefalete muhtaç etmeye devam ettiğini söyleyen Selçuk Kılıçaslan, “ Milletimiz asgari ücret ile yaşamaya çalışarak hayatına devam ediyor. Tüm işçilerimizin haksız vergiler ve faizlerle yoksulluğa mahkûm edilmemesi için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Ve inanıyorum ki, her bir vatandaşımızın yaşam mücadelesi vermeksizin yaşayabileceği Türkiye’yi inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

29 Aralık 2020 , Salı Bu haber toplam 958 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU