Hayalle Değil,Gerçeklerle Yaşamalıyız yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Hayalle Değil,Gerçeklerle Yaşamalıyız18 Kasım 2020, Çarşamba

Hayalle Değil,

Gerçeklerle Yaşamalıyız.

 

Sabahları erken kalkmak yürüyüş yapmak insanlarla konuşmak yıllardır alışkanlıklarım arasında yer almakta.

 

İnsanları dinleyince herkesin farklı konularda anlattıkları bir mevzuların olduğunu görüyorum.

Dinlerken mutlu da oluyorum, mutsuzda. Örneğin önceki gün sabah sonbahar mevsiminin güzellikleri arasında değişik bir an yaşadım . Tabiatın güzelliği beni mutlu etmeye yetti. Fakat daha sonra nasıl üzüntü yaşadığımı anlatmanın tarifi gerçekten zor. Taraklı’da İngilizce öğretmenliği yapmış Kemal Ehlis’in vefat ettiğini dostlardan duydum. Ardından Yusufbey Mahallesi’nden Ali İşcan ağabeyimizin annesinin vefat ettiğini öğrendim: Elbette her insan doğar büyür ölür. Bu bir gerçek. Aslında günlük yaşantımız planladığımız gibi yürümüyor. Bu nedenle hayalle değil gerçeklerle yaşamamız gerekiyor. İnsanlarımızın hayat hikayesinde “Kibir” salgın bir hastalık. Kendimizi başkalarından üstün görme hastalığından kurtulmamız gerekiyor.Eş dost,akraba, herkesle iyi ilişiler içerisinde yaşamımızı sürdürelim.Mutlu olmak elimizde.Mutsuzluk …Onu tanımıda yok.

 

** **

Mini Röportaj:

İçdedeler Mahalle muhtarı İshak Karaoğlu ile çok kısa bir söyleşi yaptık.

 

“DAR KÖPRÜ KAZALARA DAVETİYE ÇIKARTIYIOR

 

Taraklı İlçesine bağlı İçdedeler Mahalle Muhtarı İshak Karaoğlu ile önceki gün ayak üstü mini bir söyleşi gerçekleştirdik. Mahalle yolu üzerindeki dar köprü için bir türlü çözüm bulamamış. Sürekli kazaların yaşandığı köprüde yaşanan sıkıntıyı anlattı. Duyarsız kalmak imkansız. Buradan bende yetkililere seslenmek istiyorum.

İçdedeler,Dışdedeler ve Karagöl yaylasına giden yolda Aksu deresi üzerindeki köprü dar.Ve köprünün ayakları deforme olmuş. Adeta can ve mal kaybına davetiye çıkartmaya devam ediyor. Mutlaka köprünün genişletilerek yeniden yapılması gerekiyor. Çünkü bu köprü sürekli kullanılıyor.

 

**  **

Uymak zorundayız.

 

Koronavirüs tedbirlerine uyma hususunda hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Kendi sağlığımız ve çevremizdeki insanların sağlığı için tedbirlere uymak zorundayız. Covid-19 salgını ile mücadelede alınan tedbirlere uyulması konusunda sürekli uyarılar yapılmasına rağmen bazı vatandaşların duyarsızlığı dikkatlerden kaçmıyor.

Tedbirlerde temel prensip sosyal mesafe, maske ve hijyen.Lütfen duyarlı olalım.

Haftaya tekrar görüşmek üzere…Hoşçakalın…