Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

‘Erenler’de hayat durdu hizmet durmadı’


Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, koronavrüs salgınına rağmen 2020 yılında gerçekleşen çalışmaları değerlendirdi.

‘Söz verdiğimiz gibi’

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde gerçekleşen çalışmalar ile başlayan açıklamada cadde ve sokaklarda gerçekleşen alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kılıç, “2020 yılı içerisinde Erenler’imizin merkezi kısımlarına Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte gerçekleşen çalışmalar kapsamında 52 bin 471 ton asfalt atıldı. Bu rakamın haricinden kırsal mahallelerimizde gerçekleşen yol bakım çalışmalarında da 2020 yılı içerisinde 7 bin 180 ton asfalt çalışması gerçekleştirdik. Söz verdiğimiz gibi 2020 yılı Erenler’imiz için asfalt yılı oldu” dedi.

 

Sokaklar yenileniyor

Başkan Kılıç, yıl içerisinde 42 sokak 31 bin 462 metrekarelik kilit parke ve 40 sokakta asfaltlama çalışması yaptıklarını belirterek sokakların güzelleşmesinin devam edeceğini söyledi. Büyükşehir Belediye ise ortak yapılan çalışmada Hacıoğlu Caddesi olarak bilinen Şehit Astsubay Yaşar Güller Cadesinde alt ve üstyapının tamamen yenilendiğini belirten Başkan Kılıç ayrıca Mehmet Akif Ersoy ve Evliya Çelebi caddelerinde içme ve yağmur suyu hatlarının en kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.

 

Caddelere yeni yüz

Fatih ve Türbe Caddelerinde de dönüşüm çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Kılıç, Bağlar Caddesinden Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine uzanan bölünmüş yolda çalışmaların sürdüğünü, Sakarya Toptancılar Çarşısı (TOPÇA) çevresi ve Sakarya Caddesi’nin gerçekleşen asfalt, tretuvar ve çevre düzenlemeleri ile yeni yüzüne kavuştuğunu ifade etti.

 

Kentsel dönüşüm konutları

Çaybaşıyeniköy, Tupsalar ve Hürriyet Mahallelerine doğalgaz verilmeye başlandığını belirten Başkan Kılıç, “Çaykışla, Sarıcalar, Şeyhköy ve Epçeller mahallelerimizde çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap 1. Kısım (144 Adet Konut) konutlarının satışı hakkında bilgi veren Başkan Kılıç, “Göreve geldiğimizde binalar olduğu gibi duruyordu. Binaları yaşatan insanların nefesidir. Göreve başladıktan konutları vatandaşlarımıza satışa çıkardık ve 2020 yılı içerisinde 144 adet konuttan 75adetini encümen toplantılarında gerçekleşen ihale ile sattık ve satmayada devam edeceğiz” dedi.

 

Sulama kanalları

Başkan Fevzi Kılıç, “Büyükesence, Küçükesence ve Hasanbey Mahallelerimizde bu yıl tamamlanan sulama kanalları sayesinde çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımız zamandan ve yakıttan çok ciddi bir şekilde tasarruf ediyor. İhtiyaç halinde yeni kanallar için de çalışma yapacağız. Rabbim mahsullerini bereketli eylesin. İlçemizdeki çiftçilerimizin her zaman yanında bulunan, gerçekleşen çalışmalarda ciddi emek sarf eden ve geçtiğimiz ay vefat eden Erenler Ziraat Odası Başkanımız Fehmi Özüpek'i de rahmetle anıyorum” dedi.

 

Kültür etkinlikleri

Kovid-19 salgını kapsamında Mart ayında başlatılan ve devam eden çalışmaların hala sürdüğünü belirten Başkan Kılıç vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün yardımlarının süreceğini ve denetimlerin durmadan devam edeceğini belirtti. Şubat ayında gerçekleşen çocuk tiyatrosu şenliğini 5 bin çocuğun izlediğini belirten Başkan Kılıç, ücretsiz olarak faaliyete alınan Erenler Aile Koruma Merkezi (ERAKOM) aracılığıyla 625 seansla vatandaşa hizmet verildiğini vurguladı.

 

Pandemiye rağmen

Çocukların yoğun olarak kullandığı Yunus Emre Parkı ve Trafik Park’ta yenileme çalışmalarının gerçekleştiğini ifade eden Başkan Kılıç, “2020 yılında Erenler’imiz için çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde yaşanan zorluklar, kısıtlamalar ve önlemler nedeniyle sosyal yaşantı durdu ama hizmetlerimiz durmadı. Desteklerinden ve ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum. 2021 yılı içerisinde de el birliği ile çalışmalarımıza devam edecek, ilçemizi daha iyi seviyelere taşıyabilmek adına mücadelemizi ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

 

30 Aralık 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 665 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU