Günün Tarihi:18 Ocak 2021

GELECEK’TE ŞOK!


Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nu suçlayarak il yönetimiyle birlikte istifa ettiklerini açıkladı.

‘Canla başla çalıştık’

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes yayınladığı basın açıklamasında, 23 Ocak tarihinden itibaren faaliyet gösteren Sakarya Gelecek Partisi Teşkilatı’nın istifa ettiğini belirtti. Serbes açıklamasında, "Sakarya Gelecek Partisi teşkilatı olarak 23 Ocak’tan bugüne kadar faaliyet gösteriyoruz. İl başkanlığı olarak çalışma ekibimizi Sakarya’nın bir mozaiği olacak şekilde oluşturmaya gayret ettik. Derdi vatan, millet olan, ülkesine hizmet etmek isteyen, samimi güzel insanlardan yönetim oluşturduk ve yola çıktık. Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek, sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık" dedi.

Biat istendi

Serbes, "Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi-manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizlerin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil, biat eden bir teşkilat olmamız istendi. Kabul etmedik, direndik. Bizler, Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için bu yola çıktık. İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğünden, adam kayırmacılığın yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır" ifadelerine yer verildi.

‘Teşekkür ediyoruz’

Açıklamanın sonunda ise, "Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz. Bu vesile ile bizi yalnız bırakmayan, teveccüh gösteren Sakaryalı hemşerilerimize ve görev süremiz boyunca birlikte olduğumuz tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" denildi.

Parti binası boşaltıldı

23 Ocak’ta Sakarya’da faaliyet gösteren Gelecek Partisi Sakarya il Teşkilatı görevde bir yıl bile kalamadan teşkilatlar tümüyle istifa etti. Gelecek Partisi’nin Adapazarı Yenicami mevkiinde bulunan parti binası istifa kararının ardından dün de hızlıca boşaltılarak kapısına kilit vuruldu.

İl başkanı atanacak

AK Parti eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün kurucu olduğu Gelecek Partisi’nde kurucu il başkanı olarak atadığı ve daha sonrasında ters düşse de seçimle il başkanı olan Ender Serbes yönetimiyle partisinden de istifa ettiğini açıklaması yok etkisi yaşattı. Bu arada genel merkezin yeni il başkanını atayacağı öğrenildi. 

30 Aralık 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 5394 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU